GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2022 16:16   Güncelleme : 13-10-2022 16:16

Özel Güvenlik Kıyafetleri Yönetmeliği

Özel güvenlikler belirlenen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve belirlenen koşullar çerçevesinde giyinmesi gereken çalışanlardır.

Özel Güvenlik Kıyafetleri Yönetmeliği

Özel güvenlikler belirlenen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve belirlenen koşullar çerçevesinde giyinmesi gereken çalışanlardır. Özel güvenlikler gerekli eğitimlerden geçmiş ve kurum, kuruluş, halk ya da değerli eşyaların korunmasında görev alan kişiler olmaktadır. Özel güvenlik olabilmek için alınması gereken pek çok eğitim bulunmamaktadır. Özel güvenlik olarak seçilen kişilerin çalışırken giymesi gereken bir takım kıyafetler bulunmaktadır.

Bu kıyafetlere özel güvenlik kıyafetleri adı verilmektedir. Özel güvenlik kıyafetleri çalışılan kurum ve kuruluşların istekleri ile özel güvenlik kıyafetler yönetmeliği çerçevesinde belirten şekil, renk ve tasarımlar göz önünde bulundurarak hazırlanan, üzerinde çalışılacak kurum ya da kuruluşun logo, simge, ya da armasını taşıyan elbiselerdir. Özel güvenlik elbiseleri her kurumda farklı detaylar içerebilen ama genel olarak belirli şartlar çerçevesinde dikilen özel kıyafetlerdir. Genel olarak kıyafetleri görebilmek için Güvenlik Kıyafeti sitesini inceleyebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kıyafetlerinin Olması Gereken Özellikleri

 Özel güvenlik elbiseleri olarak seçilen kıyafetlerin aşırı renkli, dikkat çekecek şekilde desenli olmaması gerekir Bunun yani sıra gömlek ve pantolon tarzında seçilen üniformaların şapka ya da ayakkabının da uyumlu ve şartlara uygun olması gerekmektedir. Gereken şartlara uygun kıyafetler için Güvenlik Kıyafeti sitesini tercih edebilirsiniz.