GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2022 17:22   Güncelleme : 13-10-2022 17:22

LGS Alanında Uzman Öğretmenler Dersigo.com’da!

LGS Alanında Uzman Öğretmenler Dersigo.com’da!

LGS, ortaöğretimden liseye geçecek öğrencilerin girdiği sınavdır. İyi bir lise eğitimi ile üniversite sınavında daha başarılı olabilirsiniz. İstisnası tabi ki de vardır ancak iyi bir lise eğitimi beraberinde kazanacağınız üniversiteyi de belirler. Okul zamanı dışında farklı kurs ve merkezlerden eğitim desteği alsanız da çevrenizde başarılı ve çok çalışan kişiler oldukça sizin de motive olmanız daha kolaydır. Eğitime çok önem vermeyen ya da üniversitede istediği bölüme gitmek gibi bir derdi olmayan kişiler LGS ve diğer sınavları düşünmez. Çünkü hedefleri arasında iyi bir eğitim alıp kariyerinde başarılı olmak yoktur. O yüzden de lgs ye kaç gün kaldı diye de düşünmezler. Çünkü girilecek sınav onlar için çok da bir şey ifade etmez. Ortaöğretim öğrencilerinin hayallerinde çok iyi bölümlerden mezun olmak varsa bunun ilk basamağı tabii ki de LGS’dir.

LGS için ortaöğretime başladığınız ilk andan beri işi sıkı tutmak gerekir. Nasıl olsa konuları hallederim ya da az ders var gibi düşünmeyin. Her sene bir önceki senenin tekrarını yaparak ilerlerseniz son sene başarı da kaçınılmaz olacaktır. Sürekli tekrar yapmak ve önceki konulara göz atmak sizi diğerlerinden birkaç adım öne geçirir. Sadece son sene yüklenmek ve ders çalışmak hem strese girmenize sebep olur hem de bazı derslerden ve konulardan vazgeçmek zorunda kalırsınız. Özellikle büyük şehirlerde iyi bir liseye gitmek için çok fazla kişi ile yarışırsınız. Herkes bulunduğu şehirde lise okumak isteyeceğinden belli kontenjanlı liselere yerleşmeniz daha zordur. Fen liseleri ve başarılı Anadolu liselerine yerleşmek çalışma rutininize lgs sayacı ekleyebilirsiniz. Bu sayaç sayesinde sınava ne kadar zamanınız kaldığını görüp ona göre program hazırlayabilirsiniz. Böylece zamanınızı da boşa geçirmemiş olursunuz.

Fen lisesi ve en iyi Anadolu lisesine gitmek isteyen çok iyi hazırlandığı LGS’ye girdikten sonra sonuçları bekler. LGS puanı belli olduktan sonra okulları tercih eder ve puanınıza göre liselere yerleşmeye çalışırsınız. LGS yerleştirme sonuçları açıklanınca üzülmemek adına baştan çok iyi çalışmalısınız. Aksi durumda sonuçlar açıklanınca çok üzülebilirsiniz.