GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2022 17:23   Güncelleme : 13-10-2022 17:23

Citroen Online Satışa Önem Veriyor!

Citroen Online Satışa Önem Veriyor!

 

Citroen, dünya genelinde otomobil tarihine önemli izler bırakmış oldukça önemli otomobil markalarından biri olarak bilinmektedir. Oldukça yenilikçi ve bir o kadar şık tasarımları ile kurulmuş olduğu günden günümüze kadar kişiler tarafından çok fazla tercih edilen otomobil markaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Citroen, 1919 senesinde Andre Citroen tarafından kurulmuş olup, ismini de kurucusundan almaktadır. Andre Citroen, henüz daha 34 yaşındayken dişli takımı üretmek için kurmuş olduğu şirketi ile otomotiv alanında otomobil devi olarak anılacak olduğu günlerin temelini o zaman kurmuş olduğu şirket ile atmaya başlamıştır.

Citroen markasının amblem olarak kullandığı ve markanın sembolü olmuş rütbe işareti, Andre Citroen’in kendine ait olan bir buluşu olarak bilinen üçgen dişli sisteminden esinlendiği söylenmektedir. 1919 senesinde Citroen, ilk otomobili 10 HP A Type Torepedo ile otomotiv alanına giriş yapmıştır. Bu modelin ardından üretimleri daha da hız kazanarak marka gelişmeye devam etmiştir. Citroen’in otomotiv alanına kazandırmış olduğu A Type’nin çok fazla talep görmesiyle 1924 senesinde modelin B serisinin üretimine başlanılmıştır. 1934 senesinde Citroen, önden çekişli ilk otomobillerin seri üretimlerini yapmaya başlamıştır. Sonrasında ise Citroen, adını otomotiv alanında daha çok duyurmaya başlamıştır.

Gelişim süreçlerini ara vermeden devam ettiren Cirtoen, 15 CV, !0 CV, 8 CV modellerini Paris’te düzenlenen Paris Otomobil Fuarında tanıtmasının ardından 1934 senesinde Type 7A modeliyle otomobil sektörüne farklı bir soluk kazandırmış oldu.

Citroen C5 aircross, dinamik ve oldukça iddialı tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan bir Citroen modelidir. Yeni nesil bağlanabilirlik teknolojileri ve sürüş destek sistemleri ile yolculukları oldukça keyifli hale getirebilmek için üretilmiştir. Citroen C5 Aircross’un dizel ve benzinli seçenekler sunuyor olması da kullanıcıları ayrıca etkileyen bir özellik olarak biliniyor.

Citroen markasının modellerinden biri olan Citroen Ami fiyat çevre dostu ve tamamen elektrikli sürüş özelliği ile yoğun trafik yaşanmakta olan şehir merkezlerinde kolayca gezme imkânı bulmayı sağlıyor. park alanın yalnızca yarısını kaplayan boyutlara sahip Citroen Ami, yalnızca online satış ile adrese teslim ediliyor.

Bir Citroen marka sahibi olmayı düşünen herkesin bütçesine uygun bir Citroen Otomobil bulabilmesi mümkün. Bunun için Citroen fiyat listesi ile bütçenize hangi Citroen’in uygun olduğuna karar vermek yeterli.