GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2022 17:26   Güncelleme : 13-10-2022 17:26

Citroen Konforlu ve Performanslı Araçlar İle Karşımıza Çıkıyor

Citroen Konforlu ve Performanslı Araçlar İle Karşımıza Çıkıyor

 

Cesaret, teknoloji ve yaratıcılığı bir araya getiren Andre Citroen, 1919 senesinde kendi ismini vermiş olduğu marka ile bir maceraya başlıyor. Citroen markasına ait ilk aracı Tip A’nın piyasaya sürülmüş olduğu oldukça orijinal bir reklam ile duyuruluyor. 1921 ve 1922 yıllarında Citroen’in cesur yaratıcılığı devam etmektedir. Bir uçak tarafından ilk defa Citroen markasının adının göklere yazılması ile Paris Otomobil Fuarının açılışına Citroen markası adından söz ettirmeyi başarır.

1926 senesinde Citroen, oldukça lüks özellikleri bulunan kitle Pazar aracı olarak B14’ü piyasaya sürüyor. Sonrasında da Citroen, C6 1’i Fransa’nın ilk yüksek hızlı kamyonu olarak piyasaya sürüyor.

C4’ün ticari tarzını ise 1930 senesinde piyasaya sürüyor. Citroen, Paris Otomobil Fuarında 8CV, 10CV ile15CV modellerinin tanıtımını yapıyor. 1931 senesi itibari ile Linas / Montlhery hız halkasında kırılmış olan rekorlar ardından, bu üç modele Rosalie adı veriliyor.

Citroen, 1935 yılında bazı finansal sorunlar yaşamaya başlıyor. Bu sorunların üstesinden gelemeyen Citroen, faaliyetlerini Michelin’in denetimi altında devam ettirir. 3 Temmuz 1935 tarihinde Andre Citroen yakalandığı ciddi rahatsızlığa yenik düşerek hayatını kaybeder. Citroen, hızlı, konforlu ve ferah modeli 15-Six modelini Citroen ailesine katıyor. Bu model oldukça dikkat çekici yol tutuşu sayesinde çok fazla bir zaman geçmeden Yolların Kraliçesi unvanını alıyor. Çok geçmeden Citroen ticari aracı TUB’u piyasaya sürüyor. Bu araç oldukça modern bir görüntüye sahip kapalı kasa bir kamyonet olup, sürgülü yan yükleme kapılarıyla tün dikkatleri üzerine çekmeyi başarır.

Citroen’in AMİ, Berlingo, Berlingo Van, C-Elysee,Yeni C5 Aırcross Suv, C3 ve C4 bilinen en önemli modelleridir. Türkiye pazarında da oldukça ciddi bir müşteri kitlesi bulunan Citroen, her bütçeye uygun modelleri ile herkesi araç sahibi yapmak istiyor. Citroen fiyatlarına, Citroen fiyat listesi üzerinden kolayca ulaşılabiliyor. Fransız markası Citroen’in dünya genelinde tanınmış ve çok satan bir modeli olan C3 Citroen , SUV model olduğundan şehir yaşamı süren pek çok kişi tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Piyaslara ve değişen isteklere göre yenilenmiş olan C3 Citroen, tasarımına yapılmış olan yeni eklentileri ile kullanıcılarını bekliyor.

Citroen C Elysee 2022 model araç, satışa sunulmuş olan en ucuz sıfır model Citroen olarak satışa sunulmaya devam ediyor. Araç, sedan modeller arsında tasarım açısından dikkatleri çekiyor.