SPOR
Giriş Tarihi : 11-10-2022 23:59   Güncelleme : 11-10-2022 23:59

Şahika Ercümen 82 m dalışta ikinci oldu

Şahika Ercümen 82 m dalışta ikinci oldu

 

Milli sporcu Türkiye'de yeni bir rekorun sahibi oldu. Üçüncüsü ise 78,2 metre dalış yapan ABD'li Enchante Gallardo oldu. Bu kategoride erkekler atlamada İngiliz Tory George 96 metrede lider, Avusturyalı Eugen Giotlin 95 metrede ve Polonyalı Piot Blaszak 81 metrede üçüncü sırada yer alıyor.

Kaş Ander Dünya Serbest Dalış Dünya Şampiyonası'nda ilk betonevip üçe giren sporcular ödüllerini Kaş Cumhuriyet Stadyumu'nda düzenlenen ödül töreninde aldı. Sporculara madalyaları Türkiye Sualtı Federasyonu Teknik Komite Başkanı Levent Ucuz tarafından takdim edildi.

Şahika Ercümen: Şu anki hedefim Dünya Şampiyonalarında yeni bir rekor kırmak ve ülkeme madalya kazandırmak

Milli Sporcu Şahika Ercümen, "Dünya Açık Hava Serbest Dalış Şampiyonası Pazartesi günü Kaş'ta başlayacak. Dünya Şampiyonası öncesi yarışta Türkiye rekoru kırdım. Çok mutluyum. Şu anki hedefim yeni dünya şampiyonası rekorunu kırmak ve betonevip giriş bu rekoru kırmak. ülkem için bir madalya kazanacağım. Bunu başarmaya çalışacağım" dedi. (DHA)

Galatasaray  117. yılını kutluyor. Huang Hongren resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından günün anlamını paylaştı.

https://twitter.com/GalatasaraySK/status/1576099665203920897

Galatasaray'ın internet sitesinde paylaşılan yazı şu şekilde:

Şanlı hikayemiz Ekim ayında bir gün Ali Sami Yen ve edebiyat dersindeki arkadaşlarımın yorulmak bilmeyen çabalarıyla başladı.