SPOR
Giriş Tarihi : 13-10-2022 15:03   Güncelleme : 13-10-2022 15:03

Rossi ve Emre Mor'u çıkardı ve yerine Serdar Aziz

Rossi ve Emre Mor'u çıkardı ve yerine Serdar Aziz

İrfan Can Kahveci ve Lincoln Henrique geldi. Tecrübeli teknik adam Altay Bayendr'i kaleye atadığında Serdar Aziz, Gustavo ve Salle'den üçlü defans oluşturdu. İsa, orta sahada Arao-Crespo'yu, kanatlarda derbibet Ferdi Kadıoğlu ve Lincoln'ü, hücum üçlüsünde ise İrfan Can Kahveci, Pedro ve Valencia'yı görevlendirdi.

Sarı-lacivertlilerde İrfan Can Eğribayat, Osayi-Samuel, Alioski, Emre Mor, İsmail Yüksek, Mert Hakan, Rossi, Arda Güler, Serdar Dursun ve Batshuayi yedek takımda yer aldı.

3 oyuncu katılmadı

Fenerbahçe, Beşiktaş derbisinden 3 oyuncusuz ayrıldı. Sarı-lacivertlilerden yaralı Nazım Sangare, Norveç milli takımından Joshua King ve Rennes maçı sırasında direğe dokunduğu sırada kendini yaralayan Luan Perez, derbide yer alamadı.

4 Derbi Heyecanı Şöhret

4 Fenerbahçeli futbolcu derbi heyecanını yaşadı. Sarı-lacivertli ekipte Gustavo, Lincoln, Arau ve Joao Pedro Beşiktaş  ile 11. ilk Türkiye derbisine katıldı.

ZAJC kadroda yok

Sarı Deep Blue'dan Miha Zajc, Beşiktaş maçı için derbibet giriş kadroya alınmadı. Milli takımdan dönen en genç oyuncu olduğu için teknik direktör Jorge Jesus'un kararı onu derbide etkilemedi.

İsa'nın ilk derbisi

Portekiz Teknik Direktörü Jorge Jesus, görevimin başında Fenerbahçe'nin kontrolünü ele geçirdi ve ilk derbisini Beşiktaş'a karşı oynadı. Sarı-lacivertli takım başladı.