SAĞLIK
Giriş Tarihi : 22-10-2022 18:50   Güncelleme : 22-10-2022 18:50

Mersin Obezite Cerrahisi Yöntemleri

Şişmanlık sorunu ile karşı karşıya kalan kişilerin cerrahi operasyonlar kullanılarak zayıflamasına obezite cerrahisi uzmanları yardımcı olur.

Mersin Obezite Cerrahisi Yöntemleri

Şişmanlık sorunu ile karşı karşıya kalan kişilerin cerrahi operasyonlar kullanılarak zayıflamasına obezite cerrahisi uzmanları yardımcı olur. Tedavi ve diyet programları ile zayıflamayı başaramayan kişiler Mersin obezite cerrahisi işlemlerine başvururlar.

Kişiden kişiye değişiklik göstererek yapılan obezite cerrahisinde, kişinin vücut kitle endeksi dikkate alınır. Ayrıca kişinin vücut kitle endeksi normal olup kronik rahatsızlıklarından dolayı kilo problemi ile karşı karşıya kalan kişilere de obezite cerrahisi müdahaleleri yapılabilir.

Obezite cerrahisi geçmiş yıllardan bugüne yapılmış olup teknolojinin gelişimi ile birlikte farklı teknikler uygulanarak yapılmaya devam ediyor. Mersin tüp mide yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak için Mersin Obezite Ameliyatı web sitesi ziyaret edilebilir.

Mersin Mide Balonu Cerrahisi Kimlere Uygulanabilir?


Kişilere cerrahi müdahalelerin yapılabilmesi için bazı hususlar dikkate alınır. Mersin mide balonu işlemlerine başlamadan önce hekimler tarafından hastanın yaş aralığının 18- 56 olmasına, hastanın uzun süredir obez rahatsızlığı ile mücadele veriyor olmasına, diyat veya yapılan fiziksel aktivitelerin yetersiz kalması durumu ve beden kitle endeksinin 40 veya üzeri olmasına dikkat edilir.

 Ayrıca obezite rahatsızlığına bağlı olarak gelişen kalp, yüksek kolesterol, şeker hastalığı, uyku apnesi ve hormonal sistemi ile ilgili bir rahatsızlığı olan kişilere yapılamaz. Obezite cerrahisine başvurmadan önce işlemler hakkında ve aranan kriterle konusunda bilgi sahibi olmak avantaj sağlar. Obezite işlemleri ile alakalı tüm bilgiler Mersin Obezite Ameliyatı web sitesi içerisinde mevcuttur.