SPOR
Giriş Tarihi : 22-10-2022 09:29   Güncelleme : 22-10-2022 09:29

Dubois İçin Yeni Model

Dubois İçin Yeni Model

 

Galatasaray bu sene Dursun Özbek’in yeniden başkan seçilmesiyle kadroda köklü bir değişime gitti. Bu doğrultuda takıma Mertens, Torreira, Mata, Icardi gibi birçok yıldız oyuncu katıldı. Defans hattı için de Lyon’un başarılı sağ beki Leo Dubois transfer edildi. Ancak 27 yaşındaki Fransız bek, yaşadığı sakatlık nedeniyle bu sezon sadece 2 maça çıkabildi. Dubois’in sakatlık faktörünün yanı sıra Galatasaray’ın sağ beki Sacha Boey’in performansı da Dubois’in formayı alamamasında etkili oldu. Betticket üyeleri için birçok oyun seçeneği sunduğu gibi, aynı zamanda bonuslarla da çeşitlilik sağlıyor.

Her maç üstüne daha da koyan Boey, formayı vermemekte oldukça kararlı. Bu durumda teknik direktör Okan Buruk, Dubois için yeni bir model düşündü. Genç teknik adam Dubois’i alışık olduğu sağ bekte değil sol bekte değerlendirmeyi düşünüyor. Son hafta Konyaspor maçında 78’de van Aanholt’un yerine oyuna giren ve sol bekte oynayan Dubois, bu kanadı etkili kullandı. 82’de sol taraftan yaptığı ortada Calvo topu kendi kalesine yollamıştı. Betticket giriş adresini kullanarak siteye erişin ve sunulan avantajlara kendiniz göz atın. Her ligten maça site üzerinden bahsinizi güvenli bir şekilde oynayın.

Patrick van Aanholt Kulübeye Doğru

2021/2022 sezonunda Crystal Palace’tan transfer edilen Patrich van Aanholt bir süredir eleştiri oklarının hedefinde. Galatasaray taraftarı Hollandalı sol bekin performansından uzun bir süredir memnun değil gibi görünüyor. Sarı-Kırmızılılar sol bek mevkisine Altay’dan Kazımcan Karataş’ı alsa da, genç sol bek van Aanholt’tan formayı alamadı. Başka sol bek transferi yapmayan Galatasaray’da alternatifler değerlendiriliyor.

Bu alternatifler içinde en çok öne çıkan isim ise kuşkusuz Leo Dubois. Lyon’da sağ bek olarak oynayan ve sağ ayağını kullanan Dubois, Galatasaray’ın yeni sol beki olabilir. Dünyada bazı örnekleri olan ters ayaklı bek modeli başarılı olduğu takdirde, sol bekteki sorun ortadan kalkacak. Bu doğrultuda da bu sezon her maça 11 başlayan van Aanholt’un kulübeye çekilme ihtimali doğuyor. Betticket Twitter adresiyle birlikte siteye sorunsuz giriş yapmanız mümkün. Twitter sayfasına girdiğiniz sitenin güncel adresine giden linki bulabilirsiniz.