GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2022 15:48   Güncelleme : 25-10-2022 15:48

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanacak olan çiftlerin en çok merak edip araştırdıkları konular arasında boşanma davasının nasıl açılacağı sorusu yer alır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanacak olan çiftlerin en çok merak edip araştırdıkları konular arasında boşanma davasının nasıl açılacağı sorusu yer alır. Şayet boşanma davasını ilk açan kişinin avantajlı olup olmadığı konusu da internet üzerinden çok araştırılan konulardan bir tanesidir. Ancak tüm bu etkenlerden önemlisi ise boşama davasını açacak olan çiftlerin karşılıklı konuşarak kesin bir şekilde karar verip vermediği hususudur.

 Bu kararı aşamasından sonra Mersin boşanma avukatı aracılığı ile net bilgileri almak mümkündür. Bir avukata ihtiyaç duyulduğunda ise Yıldız Düzen Hukuk internet adresini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi de elde etmek mümkündür.

Boşanma Davası İçin Hangi Mahkemeye Başvurmak Gerekir?

Mersin boşanma avukatı aracılığı ile ayrıntılı bilgileri aldıktan sonra ve belirli işlemler için dava açmak gerekiyor. Yıldız Düzen Hukuk internet sitesi üzerinden hangi mahkemeye başvurmak gerektiği ya da aşamaları öğrenilebilmektedir.

Ancak şunu bilmek gerekiyor ki boşanma davalarında görevli olan asıl mahkeme Aile Mahkemesidir. Aile mahkemesi boşanma konusundaki davaların tüm hukuki sonuçlarını karar vermeye yetkili mercidir.

 Fakat bazı ilçelerde Aile Mahkemeleri bulunmaz. Bu sebeple Aile Mahkemesi olmayan ilçelerde ise bu kararı vermekle görevli olan Asliye Hukuk Mahkemeleri boşanma davalarına bakar. Kişilerin boşanmak istedikleri andan itibaren ne gibi hakları olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Bu konuda ise Mersin boşanma avukatı aracılığı ile kişinin tüm hakları öğrenmesi sağlanır.

Kaynak: https://www.yildizduzenhukuk.com/mersin-bosanma-aile-hukuku-6s.html