GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2022 12:54   Güncelleme : 26-10-2022 12:54

Uğur Eren Ve Pesketaryenlik

Pesketaryen nedir? Sorusunun cevabını çok net bir şekilde açıklayan Uğur Eren Türkiye’de henüz oldukça yeni olan bir kavrama açıklık getirmiştir.

Uğur Eren Ve Pesketaryenlik

Pesketaryen nedir?  Sorusunun cevabını çok net bir şekilde açıklayan Uğur Eren Türkiye’de henüz oldukça yeni olan bir kavrama açıklık getirmiştir. Pesketaryen beslenmede ilginç bir şekilde et yok ama balık var. Pesketaryen yemeklerin içinde de hayvansal ürünlerden hepsi kullanılabilir sadece beyaz ve kırmızı et tüketilmez.

 Bu kavramla yeni karşılaştığını belirten Uğur Eren pesketaryen olmadığını ancak GDO’lu kanatlı hayvanlardan ve işlenmiş et ürünleri olan salam, sucuk ve sosisten uzak durduğunu belirtmiş ve pesketaryen beslenmeye de çok yakın olduğunu söylemişti. Bu onun tamamen kırmızı etten vazgeçtiğini de göstermeyebilir. Bu bilgilere Uğur Eren sitesinde de yer vermiştir.

Yandex Plus Nedir? Avantajları Nelerdir?

Google’dan sonra en büyük arama motoru olan Yandex kısa bir süre önce bir servis öne sürmüştü. Bu servisin adı olan Yandex Plus nedir diye soranlara kısaca Kinopoisk ve Yandex Music hizmetlerinden yararlanmayı sağlayan ve şimdilik Rus dilinde hizmet veren bir platformdur. Spotify ve Apple Music servislerine oranla çok daha geniştir.

 Bir diğer avantajı ise kendine ait bir kütüphanesi vardır. Kinopoisk ise Netflix benzeri bir servis olup Rusça yabancı film ve diziler yer alır. Kotalı internet nedir konusunda problem yaşayanlar için çevrimdışı kullanım imkanı da sunduğu için son derece avantajlıdır. Tüm bu ve birçok avantajı bünyesinde bulunduran Yandex Plus için Uğur Eren ülkemizde de altyapısının sağlanması konusunda çalışmalar olduğunu dile getirdi. Bu ve bunun gibi birçok bilgi için Uğur Eren sitesini ziyaret edebilirsiniz.