MAGAZİN
Giriş Tarihi : 26-10-2022 22:13   Güncelleme : 06-11-2022 11:51

Rihanna'nın Yeni Albümü: Rekoru Hakkında Bildiğimiz Her Şey, 'Black Panther' Şarkısı ve Daha Fazlası

'Black Panther: Wakanda Forever' film müziği için yeni bir single ile Rihanna, 9. stüdyo albümünü yayınlamaya bir adım daha yakın görünüyor. İşte şarkı, albümü ve daha fazlası hakkında bildiklerimiz.

Rihanna'nın Yeni Albümü: Rekoru Hakkında Bildiğimiz Her Şey, 'Black Panther' Şarkısı ve Daha Fazlası

Rihanna'nın 6 yıldan uzun süredir ilk şarkısı 'Lift Me Up' 28 Ekim 2022'de geliyor
Şarkı, Marvel'ın yaklaşan devam filmi 'Black Panther: Wakanda Forever'da yer alıyor ve filmin geç yıldızı Chadwick Boseman'a bir övgü niteliğinde .

Yeni single ve Rihanna'nın yaklaşmakta olan Super Bowl İlk Yarı performansı ile hayranlar, son albümünün yolda olduğuna ikna oldular.

Rihanna , 26 Ekim'de 6 yıl aradan sonra ilk yeni single'ını yayınlayarak hayranlarını şaşırttı! Süperstar , yakında çıkacak olan Black Panther: Wakanda Forever'ın soundtrack'inde yer alan "Lift Me Up" adlı şarkının bir parçasını Instagram'da paylaştı . Tease kısa ve tatlıydı, ancak Rihanna sıcak bir saniyede yeni müzik listelerine girmediği için hayranlar elbette onu yutuyorlardı.

Pop prensesinin kapsamlı bir çalışması var - sekiz stüdyo albümü, iki remiks albümü, bir avuç EP ve sayısız single - ama bu arada hayranlarının bir şey yaptığında tepki vermesine bakılırsa , onun direndiğini düşünürsünüz. Bayan Robyn Rihanna Fenty, Instagram'da bir fotoğraf yayınlayamaz, bir DJ'in canlı yayınını izlerken eğlenemez veya birisi çıkıp "albümü bırak, abla" talebinde bulunmadan bebek yumruğunu gösteremez.

2022, Rihanna'nın yeni müzik yayınlamadan geçirdiği en uzun dönem oldu. Son uzun metrajlı albümü, 2016'da en çok liste başı single'ı ile tanınan üçlü Platin bir albüm olan Anti idi ve Drake ile sık sık yaptığı işbirliklerinden biri olan “Work” idi. Aynı zamanda Rihanna'nın Mayıs 2022 sayısı için Vogue'a  söylediği gibi “bugüne kadarki en iyi albümüm” olarak gördüğü albüm . Anti , 2012'de Rihanna'nın tartışmasız en büyük şarkısı “Diamonds”u içeren Unapologetic'i takip etti. 2021 yılına kadar, Anti ve Unapologetic arasındaki dört yıl , Rihanna'nın albümlerini çok daha sık bir tempoda çıkardığı için hayranlarının projeleri arasında katlandığı en uzun boşluktu.

İlk stüdyo albümü 2005'teki Music of the Sun'ı 2006'da A Girl Like Me izledi . Girl Gone Bad (2007), Rated R (2009) ve Loud (2010) on yılı kapattı, bu da Rihanna'nın piyasaya sürüldüğü anlamına geliyor. yıllar içinde beş albüm . Talk That Talk 2011'de geldi ve Unapologetic bir yıl sonra geldi. Diğer sanatçılar bu kadar üretken bir çıktıyla piyasayı aşırı doyurma riskini alırken, Rihanna istikrarlı bir ticari ve kritik başarı seviyesini korudu. İlk albümünün dışında, tüm albümleri birçok kez Platinum'a gitti ve Metacritic'teki en düşük puanı 61'dir ..

Yani, Rihanna'ya tüm parasını vermeyi bekleyen bir izleyici var, ancak 2021'in başında bir hayrana verdiği tepkiye göre iyi olabilir. 1 Ocak'taki bir IG gönderisine, kendisini metalik bir kıyafet içinde gösteren "Yeni yılın kararı: baskı uygulayın" başlığını attı . "Resolution albümü yayınlamalı," diye yorumlarda bulunan alaycı bir hayran, Rihanna'nın "Bu yorum çoook 2019. Yetişin" diye yanıt vermesine neden oldu .

6 Yıldır İlk Şarkısı Ne Hakkında?

Rihanna'nın süper hızlı “Lift Me Up” alayı, stil ve ses açısından çok az şey verirken, şarkı, Variety'ye göre filmin geç yıldızı Chadwick Boseman'a bir övgü niteliğinde . Rihanna, Tems, Ludwig Göransson ve yönetmen Ryan Coogler tarafından yazılmıştır .

“Ryan ile konuştuktan ve film ve şarkı için yönetmenliğini duyduktan sonra, hayatımda kaybettiğim tüm insanlardan sıcak bir kucaklaşmayı betimleyen bir şeyler yazmak istedim. Onlara şimdi şarkı söyleyebilsem ve onları ne kadar özlediğimi ifade edebilsem nasıl hissedeceğini hayal etmeye çalıştım” dedi. "Rihanna benim için bir ilham kaynağı oldu, bu yüzden onun bu şarkıyı iletmesini duymak büyük bir onur."

Rihanna'nın Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

Nisan 2022 itibariyle, Rihanna'nın albümünün ne zaman çıkacağını hala bilmiyoruz ve dürüst olmak gerekirse, sormaktan vazgeçmek en iyisi.

Nisan 2020 Instagram Canlı sohbeti sırasında , "Başkan'ın aksine, dünyayı kurtarmaya çalışırken, aranızdan biri bana albüm hakkında bir kez daha sorarsa ... O zamanki başkan Donald Trump'a atıfta bulunarak ve Clara Lionel Vakfı aracılığıyla küresel koronavirüs yardımına nasıl 5 milyon dolar bağışlayacağına dair söz verdi. Ancak, bu ranttan neredeyse bir yıl sonra hayranlara bazı olumlu haberler verdi.

Anti , Billboard 200 listesinde rekor kıran bir beş yıl geçirdikten sonra - onu böyle bir hedefe ulaşan ilk Siyah sanatçı yaptı - kutlamak için bir Instagram videosu yayınladı. Saat gibi çalışan hayranlar onun "[ Anti ]'yi bir şarkı yayınlayarak kutlaması gerektiğini" söyledi . " Sanırım yapmalıyım ," dedi. “Sadece 1 tho lol.” Bu, açıkçası, sadece Rihanna'dan bir troldü.

Temmuz 2020'de Fenty Beauty için bir tanıtım turu yaparken Rihanna, dokuzuncu stüdyo albümünü bitirmenin neden bu kadar uzun sürdüğünü açıkladı. Access Hollywood ile yaptığı röportajda, “Gerçekten gurur duyduğum ve heyecan duyduğum bir şeyi ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyorum” dedi . “Muhtemelen hayranlarımın düşündüğünden daha erken olacak, ama bunu yalnız bırakacağım çünkü yeterince stresim, sorularım var ve 'R9, albüm ne zaman geliyor'. Beni yalnız bırakmıyorlar. Onları ihmal etmedim. Müzik hala benim bebeğim.”

Sohbet sırasında, Anti'yi ilk yaptığında , "Stüdyoya girerken bir paparazzi beni yakaladı ve ondan sonra o hafta albümümün çıkacağını düşündüklerini" söyledi. “Yani, Anti onlar için sonsuza kadar sürdü… bu yüzden onlara ne zaman biraz verirsen, ama müzik üzerinde çalıştığım bilgisinin şimdi gelmesini bekliyorlar çünkü geçmişte böyle çalışıyordu. Geçmişte üç ayda bir albüm çekerdim ama şimdi bunu yapma lüksüm yok çünkü başka bir bebeğim var [ onun Savage x Fenty iç çamaşırı serisi ].”

Ancak 2022 başı itibariyle kesin bir çıkış tarihimiz yok.

Rihanna'nın Yeni Albümünün Adı Ne?

Rihanna, 2019'da The New York Times ile yaptığı röportajda takipçilerinin fandom adına atıfta bulunarak, “Şimdiye kadar, Donanma sayesinde sadece R9 oldu” dedi. “Muhtemelen [“R9”] diyeceğim çünkü bu “R9, R9, R9 ne zaman çıkacak?” Kafatasımı yaktıktan sonra başka bir ismi nasıl kabul edeceğim?”

Hayranlar , albümün adını 2019'da açıkladığını düşündüler . "Geçtiğimiz aylarda henüz geri dönemediğim tüm arkadaşlarıma/aileme/iş arkadaşlarıma...lütfen beni bağışlayın," diye yazdı Kasım 2019'da Instagram gönderisine . Bu yıl oldukça bunaltıcı geçti ve ben Denge denen şey üzerinde çalışıyorum. brb." Rihanna muhtemelen “iş-yaşam dengesi” üzerinde çalıştığını kastetmişti, ancak projeyle ilgili herhangi bir bilgi kırıntısı için aç olan hayranlar anında “Yeni albümünün adı Balance mi?” Diye sormaya başladı.

Rihanna'nın Yeni Rekoru Nasıl Olacak?

Süperstarın kendisine göre R9 , geçmiş müziğinden çok farklı olacak. 21 Eylül'deki üçüncü Savage X Fenty şovu için halıdayken Rihanna, yeni müziğinin önceki yayınlarından nasıl çok farklı olacağı hakkında biraz alay etti. "Duyacağın şeyi beklemeyeceksin. Sadece bunu aklınıza koyun” dedi AP Entertainment'a . “Rihanna hakkında bildiklerin duydukların gibi olmayacak. Gerçekten deniyorum," diye ekledi. “Müzik moda gibidir. Oynayabilmelisin. İstediğimi giyebilmeliyim. Müziği de aynı şekilde ele alıyorum. Bu yüzden eğleniyorum ve tamamen farklı olacak.”

2022'nin başlarında Rihanna,  Vogue'a  hamileliğinin hayatının (ve takviminin) çoğuna hükmetmesine rağmen, müzik yapmanın hala hayatının bir parçası olduğunu söyledi . “Bir sonraki projeme daha önce ortaya koymak istediğimden tamamen farklı bakıyorum. Bence bu yol bana daha çok yakışıyor, çok daha iyi,” dedi yayına. "Otantik, benim için eğlenceli olacak ve üzerimizdeki baskının çoğunu alıyor."

Rihanna, Vogue ile 2019 röportajında ​​Reggae aromalı bir proje ortaya koyduğunu söyledi. “Buna reggae esinli  veya reggae esinli bir albüm olarak bakmayı seviyorum” dedi. “Reggae olarak bildiğiniz tipik bir şey olmayacak. Ama tüm parçalardaki unsurları hissedeceksiniz. Reggae bana her zaman doğru geliyor. Kanımda var," dedi Barbadoslu şarkıcı. “O kültürden ya da içinde büyüdüğüm çevremden ne kadar uzak ya da uzun süredir uzakta olduğum önemli değil; asla terk etmez. Hep aynı yüksek. Diğer müzik türlerini keşfetmiş olsam da, tam anlamıyla bir bütün olarak çalışmadığım bir şeye geri dönmenin zamanı gelmişti.”

Hayranlar, şarkıcı Skylar Gray'in izniyle,  albümün kulağa nasıl gelmeyeceğinin bir önizlemesini aldılar . Eylül 2020'de “ Reddetme Partisi ” olarak adlandırılan bir IG Live oturumu sırasında Skylar, nihayetinde reddedilen diğer sanatçılar için yazdığı müziği çaldı. Bu, Rihanna'nın sözde bir tür reggae albümü yaptığı zamandı ” dedi. “Hala bir reggae albümü yapıyor mu bilmiyorum. Ama bunun için yaptığımız şarkı bu. Şarkının tamamı bende yok.” Fragmanda Skylar'ın, bu parçayı Rihanna'nın 1 Ocak/Yeni Yıl Kararı gönderisinde kullandığı ifadeye bağlayacak olan “baskı yok” sözlerini söylediği duyuluyor.

Rihanna'nın Yeni Albümünde Kimler Yer Alacak?

Anti'nin piyasaya sürülmesinden sonraki yıllarda  , Rihanna, 2017'de NERD'in  “Lemon” şarkısında yer aldı, Future ile birlikte “Selfish” şarkısı için bir araya geldi, Bryson Tiller'a DJ Khaled'in “Wild Thoughts” için katıldı, Kendrick Lamar'ın  “Loyalty” şarkısına  atladı ve – en son – “Believe It” için PARTYNEXTDOOR ile birlikte çalıştı. Kendrick, PND ve Bryson'ın vokallerini R9'a ödünç vermeleri mümkündür . Bu noktada, belirsiz.

"Stüdyoda olacağım. Aslında çok heyecanlıyım. Kiminle çalıştığımı söyleyemem ama uzun zamandır onunla çalışmak istediğim biri,” dedi The Cut 2020'de. “Tamam, sana söyleyeceğim.

RiRi ayrıca albümde kimin olmayacağını da söyledi : uzun süredir birlikte çalıştığı ve tekrar tekrar / tekrar kaçan Drake. The New York Times , onunla tekrar işbirliği yapıp yapmayacağını sorduğunda, “Yakında değil . Bunun olduğunu görmüyorum. Bu albümde yok, orası kesin.” Ayrıca Lady Gaga'nın albümde yer aldığına dair söylentileri de bastırdı (“Şu anda kitaplarda yok, ama buna karşı değilim.”)

Rihanna'nın Yeni Albümünde Hangi Şarkılar Olacak?
Albümdeki diğer her şey gibi, Eylül 2021 itibariyle de bilmiyoruz. Rihanna, bu yeni şarkıların getireceğini umduğu hislere biraz ışık tuttu.

“Şimdi daha çok kişisel olarak ne hissediyorum? Bir sanatçı olarak neyi ortaya çıkarmak istiyorum? Bunu sanatımla nasıl oynamak isterim?” Ekim 2020'de Associated Press ile yaptığı röportajda söyledi . “Bunu nasıl yorumlamak, yeniden hayal etmek istiyorum? Çünkü daha önce çok yapılandırıldı. Pop yapıyorsun, bu tarz yapıyorsun, bunu yapıyorsun, radyo yapıyorsun, seni ve hayranlarını takip edenleri yapıyorsun. Ama şimdi, tıpkı – beni ne mutlu ediyor? Sadece müzikle eğlenmek istiyorum.”

"Her şey çok ağır," diye devam etti. “İçinde yaşadığımız dünya, her gün çok fazla ezici. Ve müzik, bunu çıkışım olarak kullanıyorum. Sadece bununla eğlenmek istiyorum."

Benjamin Franklin'e atfedilen bir alıntı , “Sabrı olan, istediğini alabilir” der . Yani, eğer R9 istiyorsanız, onu beklemeniz gerekiyor. Eninde sonunda geliyor ve kötü niyetli başka bir atasözünün dediği gibi , “İyi şeyler bekleyenlere gelir.”