GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 18:19   Güncelleme : 28-10-2022 18:19

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Nedir?

Akustik sünger, yüksek ses seviyelerinin kişilere rahatsızlık oluşturduğu alanlarda o ses seviyelerinin minimuma indirilmesi için tercih edilen bir ses yalıtım uygulamasıdır.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Nedir?

 

Akustik sünger, yüksek ses seviyelerinin kişilere rahatsızlık oluşturduğu alanlarda o ses seviyelerinin minimuma indirilmesi için tercih edilen bir ses yalıtım uygulamasıdır. Bu uygulama; komşu evlerden gelen sesleri, büyük iş sektörlerinde yer alan ve yüksek ses çıkaran iş makinelerinin seslerini ve buna benzer birçok yüksek sesi azaltmak için tercih edilir.

Akustik süngerler birçok farklı çeşitte kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bu modeller ise çeşitli renklerde bulunurlar ve kullanıldıkları alanda estetik bir görünüm oluşturmaya yardımcı olurlar. Yüksek ses seviyesine sahip olan tüm yaşam alanlarında ve iş sektörlerinde bu uygulama rahatlıkla kullanılabilir.

Akustik süngerlerin kendi içerisinde seçeneklere ayrılması kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenir. Bu akustik sünger çeşitlerinin bir kısmı kendinden yapışkanlı halde bulunurken bir diğer kısmı ise bu uygulamaya özel olarak üretilen yapıştırıcılar ile uygulanır. Bu modeller arasında en sık tercih edilen akustik sünger çeşidi ise kendinden yapışkanlı akustik sünger çeşitleridir. Bunun nedeni ise uygulamada kullanıcılara kolaylık sağlamasıdır.

Kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen akustik sünger modelleri arasında akustik yumurta süngerler ve akustik yanmaz süngerler yer alır. Akustik süngerlerin bilinen bir diğer ismi ses yalıtım süngeridir. Birçok farklı alanda kullanıma uygun olacak şekilde üretilen bu ses yalıtım uygulaması günümüzde birçok kişi tarafından sıklıkla ihtiyaç duyulan hizmetlerden bir tanesidir.

Akustik süngerler bu alanda uzman kişiler tarafından uygulanabileceği gibi kişiler tarafından da uygulanabilirler. Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak istenilen ölçülerde özel olarak üretilen bu ses yalıtım uygulamaları kullanıldıkları alana tam uyum sağlar ve hem ses yalıtımı hem de estetik bir görünüme neden olur.

Akustik Sünger Sesi Keser Mi?

Günümüz dünyasında yükses sesler ve gürültü kirliliği kişileri birçok anlamda rahatsız eden büyük bir problem haline gelmiştir. Yan yana ve sık şekilde inşa edilen evler yüksek seslerin evler arasında duyulmasının en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Bu durum ise yaşam alanlarının konforsuz ve huzursuz hale gelmesini beraberinde getirir. Bu probleme çözüm olarak ise kişiler ses yalıtım uygulamalarına ihtiyaç duyarlar.

Tüm bu problemlere çözüm bulmak amacı ile kullanılan ses yalıtım uygulamalarından bir tanesi de akustik süngerlerdir. Bu süngerler, yaşam alanlarında yer alan ya da çevre alanlardan gelen seslerin minimum seviyeye indirilmesinde büyük rol oynarlar.

Kaliteli malzemeler kullanılarak uygulanan akustik sünger, kullanıldığı alanda bulunan yüksek seslerin kesilmesinde büyük oranda yardımcı olur.

Akustik Sünger Kaç DNS Olmalı?

Gürültü kirliliği günümüzde artış gösteren ve kişileri birçok yönden olumsuz etkileyen bir problem haline gelmiştir. Bu problem, kişilerin yaşam alanlarında ihtiyaç duydukları sakinliği ve huzuru engeller.

Bu nedenle ses yalıtım uygulamaları günümüzde en çok ihtiyaç duyulan hizmetler arasında yer alır. Akustik sünger, yankı ve çınlama gibi problemlerin giderilmesini sağlayan ve ses yalıtımı sunan açık hücreli ses emici özelliğe sahip bir ses yalıtım uygulamasıdır.

Akustik süngerlerin yoğunlukları ise 110 DNS ile 180 DNS arasında olmalıdır. Bu süngerlerin kalınlıkları ise 10 mm ve 70 mm arasında olabilir. Akustik süngerler EPDM ile birlikte kullanılabilirler. Ses yalıtımının yanında ısı yalıtımına da katkı sunan bu süngerlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Bu nedenle bu ses yalıtım uygulaması yüksek sese sahip olan her alanda güvenle kullanılabilir.

https://www.akustikkontrol.com/akustik-sunger-nedir-ne-ise-yarar/ akustik sünger hakkında daha fazla detay öğrenmek için bağlantıyı ziyaret edin.

Akustik Sünger Üreticileri

Yüksek seslerin yalıtılmasına yardımcı olan akustik süngerlerin üretimini yapan firmalardan biri Akustik Kontroldür. Akustik Kontrol Mimarlık, ses yalıtım hizmetlerini kullanıcılarına sağlayan ve uzun yıllardır sunduğu kaliteli hizmetler ile rakipleri arasında ön plana çıkan bir firmadır. Bu firma, ses yalıtım ve titreşim yalıtım malzemelerinin üretimi ve uygulaması hakkında hizmet sunar. Akustik Kontrol, son teknolojiyi takip eder ve buna uygun olarak sunduğu hizmetlerin en uygun maliyet ile üretilmesini sağlar. 

Akustik Kontrol Mimarlık firmasının hizmet alanları arasında inşaat ve restorasyon gereken tüm yapılar yer alır. Akustik Kontrol; konutlar, oteller, ofisleri teknik odalar, hvac sistemleri, sinema salonları, tiyatrolar, konferans salonları, çok amaçlı salonlar, eğlence mekanları, endüstriyel üretim alanları ve fabrikalar gibi çeşitli alanlarda kaliteli hizmet sunar.

Akustik Kontrol firması ürettiği sünger çeşitlerinin her birini birinci sınıf kalitede malzeme kullanarak üretmektedir. Günden güne büyük bir hızla gelişen teknolojik imkanlar sonucunda ses yalıtımı uygulamaları daha önceki zamanlara oranla çok daha düşük bir maliyet ile gerçekleştirilir.  Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma sunduğu hizmet ve kaliteli ürün yapısı ile adından söz ettirir. Aynı zamanda ses yalıtımında güçlü bir izolasyon sağlayan firma süngerin kullanıldığı ortamdan en yüksek verimi almayı başarır. Akustik sünger çeşitleri kişiye özel olarak istenilen renk, boyut ve kalınlıkta üretilir.

Akustik Kontrol Yapıştırıcısı

Ses yalıtımına büyük faydalar sunan akustik süngerlerin yapıştırıcıları çeşitli şekillerde bulunur. Kimi akustik süngerler kendinden yapışkanlı halde bulunurken kimi akustik süngerler ise özel olarak yapıştırılırlar. Özel olarak yapıştırılması gereken akustik süngerler, profesyonel kişiler tarafından uygulanabileceği gibi kişiler tarafından da kolay şekilde uygulanabilirler.

Bu yapıştırıcılar sıvı halde bulundukları gibi sprey olarak da kullanıcıların beğenisine sunulurlar. Kilo ile satın alabileceğiniz sünger yapıştırıcılarını tercih ederken akustik süngeri yapıştıracağınız alanın ebatını bilmek size kolaylık sağlar. Akustik süngerlerin uygulanması oldukça kolay bir işlemdir. Bu uygulamanın uzman kişilere ihtiyaç duymadan kişiler tarafından gerçekleştirilmesi de mümkün ve kolaydır.

Sünger yapıştırıcıları ile akustik sünger uygulaması gerçekleştirmek için öncelikle yapıştırıcıyı duvara sürmeniz ve daha sonra süngere yapıştırıcı sürüp bölgeye yerleştirmeniz gerekir. Akustik sünger yapıştırıcıları bu ürüne özel olarak üretilir ve bu sayede etkili sonuçlar verir. Aynı zamanda bu ürün ile yapıştırılan süngerler zaman ile sökülmez ve uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika içerisinde kuruyan sünger yapıştırıcısını fırça ya da rulo ile kolay şekilde uygulayabilirsiniz.

Akustik süngeri uygulayacağınız alanı kir ve tozdan arındırmak süngerin daha etkili şekilde yapışmasına ve daha uzun süreli kullanım imkanı elde edilmesine yardımcı olur. Sünger yapıştırıcısı alev almaya müsait bir üründür. Bu nedenle yapıştırıcının bulunduğu alanda çakmak ve kibrit gibi ürünler kullanılmamalıdır. Aynı zamanda yapıştırma işlemi uygulandıktan sonra o alanı havalandırmalı ve uzun süre o alanda bulunmamanız gerekir.

Akustik Sünger Fiyatları

Akustik süngerlerin kişiler tarafından sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında ekonomik olması ve uygulamasının kolay şekilde yapılması bulunur. Akustik süngerler uzman kişilere ihtiyaç duymadan kişiler tarafından kolay şekilde monte edilebilirler.

Diğer ses yalıtım uygulamaları ile kıyaslandığında oldukça ekonomik olan akustik sünger modelleri herkes tarafından kolay şekilde kullanılabilir. Akustik sünger sahibi olmak isteyen kişilerin en merak ettiği soruların başında akustik sünger fiyat bilgileri bulunur. Ekonomik olarak uygun olan ses yalıtım malzemeleri günümüzde daha sık tercih edilir.

Akustik sünger fiyatları ürünün sahip olduğu kalınlık, boyut, üretildiği malzeme gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Fiyatı etkileyen önemli unsurlar arasında ürünün ebatı bulunur. Ürünün sahip olduğu kalınlık da fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Akustik süngerler herkese uygun fiyat aralıklarında bulunur. Birçok ihtiyaca çözüm sunan akustik süngeri ile istenilen birçok alanda kolay şekilde ses yalıtımı sağlanabilir.

İhtiyacınıza yönelik ses yalıtım uygulaması hakkında bilgi almak için Akustik Kontrol firmasının web sitesini ziyaret edebilir ve bu sayede akustik sünger modelleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve web sitesinde yer alan iletişim numaraları sayesinde siparişinizi kolay şekilde oluşturabilirsiniz.

Akustik Kontrol firması ürettiği sünger çeşitlerinin her birini birinci sınıf kalitede malzeme kullanarak üretir ve müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Bu uygulama sayesinde Akustik sünger kullanılan ortam daha konforlu ve sağlıklı hale gelir.