GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2022 09:30   Güncelleme : 29-10-2022 09:30

Ayna Merkezi CEO’su Yetenekli Girişimci Fatih Arslan'dan Aynanın Tarihsel Gelişimi

Ayna yüzyıllardan bu yana bireylerin işlevsel ya veya dekoratif olarak kullandıkları en önemli aksesuarlardan bir tanesidir.

Ayna Merkezi CEO’su Yetenekli Girişimci Fatih Arslan'dan Aynanın Tarihsel Gelişimi

Ayna yüzyıllardan bu yana bireylerin işlevsel ya veya dekoratif olarak kullandıkları en önemli aksesuarlardan bir tanesidir. Ülkemizde 30 seneden bu yana sektörde liderlik ile aynı üretimini ve satışını gerçekleştirmiş olan Ayna Merkezi bu anlamda sektöre öncülük ediyor. Genç ve dinamik bakış açısı ile son derece köklü bir kuruluş olan Ayna merkezinin işleyişinde bayrağı devralan Fatih Arslan aynanın tarihsel gelişimini detaylı bir şekilde anlatıyor.

Ayna denildiği zaman ilk olarak bireylerin kendini görebilmeleri ve özellikle de kadınların güzelleşmeleri bakımından kullanıldığını ifade eden Fatih Arslan başta Mısır Bizans ve Osmanlı sarayında ve farklı medeniyetlerde aynanın sıkça kullanıldığını ifade ediyor.

Ayna Merkezi ve Dekoratif Aynalar

Hangi yaş ve hangi dönemde olursa olsun özellikle aynaların bayanları son derece iyi ve mutlu hissettirdiğini belirten Fatih Arslan bu günümüzde de aynı şekilde devam ediyor. Özellikle evlerde ve ofislerde kullanılan aynalar bayanların kendilerini son derece iyi hissetmelerini ve evlerinin de daha aydınlık bir görünüm kazandırmalarına yardımcı olarak yer alıyor. Tabii evinde mutlu olan ve bu mutluluğu etrafına yansıtan kadınların içinde yer aldığı ailelerde mutlu oluyor dedi.

Tarihsel süreç içinde boy aynası, masa aynası, tablo aynalar, askeri amaçlı kullanılan aynalar, dekoratif aynalar gibi pek çok ayna modelinin yer aldığını belirten Fatih Arslan, Ayna Merkezi olarak kendilerinin aynı dekorasyonu ile alakalı dekoratif objeler ürettiklerini, duvardan duvara baklava ayna çeşitleri başta olmak üzere aynı çeşitlerini monte ettiklerini belirtiyor.

Fatih Arslan’nın Basında Çıkan Haberleri;

https://byfatiharslan.com/basin-haberleri/

https://g.co/kgs/4akdPJ