GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2022 10:17   Güncelleme : 01-11-2022 10:17

DOGGO, STARTUP BURADA ÜZERİNDEN 4.5 MİLYON TL'LİK YATIRIM TURUNA BAŞLADI!

DOGGO, STARTUP BURADA ÜZERİNDEN 4.5 MİLYON TL'LİK YATIRIM TURUNA BAŞLADI!

Fona ihtiyaç duyan girişim ve projeleri yatırımcılarla buluşturan dijital platform Startup Burada, DogGO ile ikinci kitle fonlama kampanyasını gerçekleştiriyor. Pet ailelerine güvenli köpek gezdirme ve evde bakım gibi hizmetleri sunan Türkiye’nin ilk mobil uygulaması ve kontrollü pazar yeri DogGO,   kasımın ilk haftası Startup Burada Platformu’nda paya dayalı kitle fonlaması kampanyası ile yatırım turuna çıkıyor.

Türkiye’nin finans ve teknoloji alanında öncü, "doğru zamanda doğru şirketlere yatırım yapma" vizyonuyla hareket eden yatırım grubu Hedef Holding’in grup şirketlerinden İnfo Yatırım, dijital platformu Startup Burada ile sektördeki deneyimini yeni finansman yöntemlerinden biri olan “Kitle Fonlaması” alanına yansıtarak, girişim ve projelere gelişim fırsatı yaratıyor. 

Geniş yetkili aracı kurum olarak Sermaye Piyasası Kurulu’ndan Kitle Fonlaması için lisans alan banka dışı ilk aracı kurum olan İnfo Yatırım’ın çeyrek asırlık tecrübesi ile yönettiği “Startup Burada” platformunda girişimlere proje aşamasında kendilerini tanıtma ve fon bulma zemini oluşturulurken, yatırımcılara da erken aşamada gelecek vadeden, yenilikçi ve özgün projelere güvenle ortak olma imkânı sağlıyor.

 

Kampanyada hedef: Ek fonlama dâhil 5.4 milyon TL’lik fon

 

Pet ailelerine güvenli köpek gezdirme ve evde bakım gibi hizmetleri sunan Türkiye’nin ilk mobil uygulaması ve kontrollü pazar yeri DogGO girişimi, Startup Burada ile çıktığı ilk tohum yatırım turunda 4.5 milyon TL fon toplamayı hedefliyor. Yüzde 20 ek satış ile kampanyayı 5.4 milyon TL ile tamamlama hedefinde olan DogGO, bu fon karşılığında şirket paylarının yüzde 10,23’ünü yatırımcılarına arz ediyor. Bununla birlikte 300.000 TL üzeri yatırım yapan yatırımcılara yatırdıkları tutarın yüzde 37,5’i oranında bedelsiz pay imkânı sunacak olan DogGO, 31 Ekim’den itibaren 60 günlük kampanya sürecine başlıyor.


 ‘’DogGO, yatırım sonrası tüm pet ailelerine yönelik hizmet ve servislerini arttıracak’’

 

Evcil hayvan ailelerine güvenli, kurumsal altyapılı ve takip edilebilir hizmetler sunmak ve her ihtiyaçlarında ilk akla gelen hizmet olma hedefiyle 2018 yılında kurulan DogGO’nun kurucularından Mehmet Oğul Gürsoy: ‘’Sahiplenmenin giderek arttığı bu dönemde, pet aileleri iş ve hayat tempolarının yoğunluğundan petlerinin ihtiyaçlarını gerektiği gibi karşılayamıyorlar. Bu açıdan kullanıcılara, güvenli, takip edilebilir, kurumsal hizmetler sunmak çok büyük önem arz ediyor. DogGO olarak uygulamanın hayata geçtiği 2019 yılından beri bu hedefimizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Kuruluş döneminde KOSGEB Girişimci Desteği aldık. TÜBİTAK 1507 kapsamında yürüttüğümüz büyük veri kullanımı üzerine müşteri segmentasyonu ve otomatik eşleştirme sistemi projesiyle, yayında olan köpek gezdirme ve pet bakım hizmetimizin kalitesini daha da geliştirerek hizmet ve servis çeşitliliğini artırmak istiyoruz.  Şu anda İstanbul’da 9000 eğitimli Walker’ımız bulunuyor. Bugüne kadar 200.000’in üzerinde hizmet sağladık ve DogGO’nun kullanıcılarının geri bildirimlerine dayanarak edinilen veriye göre yüzde 97.7 oranında müşteri memnuniyetine ulaştık. Uygulamamızda 150.000’in üzerinde kullanıcı ve on binlerce pet profili kayıtlı. Ek olarak kurumsal firmalar ile çalışanlarına veya kullanıcılarına yönelik anlaşmalar yaparak tüm pet ailelerinin ihtiyaç anında DogGO’dan yararlanmasını sağlıyoruz’’ dedi.

DogGO, kullanıcılarının petlerine dair detaylı bir profil alarak, uygulama sayesinde kolay hizmet talep edebilme ve takip özelliği, akıllı ve uygun eşleşme ve petinin tüm ihtiyaçlarına destek olabilen 7/24 müşteri hizmetleri sunuyor.    DogGO, 2022-2023 yıllarında İzmir ve Ankara açılımlarıyla beraber hizmet ürünlerini çeşitlendirmeyi, geliştirmeyi ve tüm pet ailelerinin, petleriyle alakalı veterinerlik hizmetleri, pet kuaför, pet taksi ve pet sigorta ihtiyaçlarına da cevap veren bir platform olmayı hedefliyor. 

‘’Hem bireysel hem nitelikli yatırımcıları hedefliyoruz’’

Günümüz dünyasında küresel ölçekte süregelen bir fenomen olan kitle fonlaması her geçen gün girişimciler ve yatırımcılar için önemini artırıyor.  Platformdan yatırım yapacak kişilere seslenirken sadece bireysel yatırımcıyı değil nitelikli yatırımcıları da hedeflediklerini söyleyen Startup Burada Yatırım Komitesi Üyesi Kerem Özten, ‘’Risk ve Girişim Sermayesi Fonları, melek yatırımcılar ve melek yatırımcı ağlarını da platforma katarak bir komünite yaratmak istiyoruz. Diğer yatırım opsiyonlarına kıyasla sürecin daha hızlı ve kolay ilerlemesi ve girişimcinin işine odaklanabilmesine olanak verdiği için Paya Dayalı Kitle Fonlaması girişimciler tarafından ilgi görüyor. Bu sebeple de iyi girişimlerin platformda yer almasıyla yatırımcılar platforma yönelirken, birbirini destekleyen bu çift taraflı yapı sayesinde giderek artan kampanya sayılarına ulaşacağımızı öngörüyoruz. E-garanti ile başarıyla sonuçlanan ilk kampanyamız sonrası, ikinci kitle fonlaması kampanyamızı da DogGO ile gerçekleştiriyoruz ‘’ ifadelerinde bulundu.

Startup Burada Hakkında:

Startup Burada girişimci ve yatırımcıyı bir araya getirerek, özgün ve yenilikçi girişimleri bir adım öteye taşımayı amaçlayan, desteğini çeyrek asırlık tecrübesi ve geniş yatırımcı portföyüyle İnfo Yatırım’dan alan; Sermaye Piyasası Kurulu lisansına sahip, paya dayalı kitle fonlama platformudur. Startup Burada, yatırım komitesinin değerlendirmeleri sonucunda yayınlanmaya hak kazanan özgün ve yenilikçi girişimleri onaylar, girişimciye danışmanlık desteği verir, yatırımcıya girişimler hakkında detaylı bilgiler sunar. Fikrin girişime dönüşmesi, girişimin fon bulması yolunda girişimcinin ve yatırımcının daima yanındadır. Şimdinin fikirlerinin, geleceğin büyük şirketlerine dönüşmesi için küçük miktarlarla dahi birçok yatırımcı bulunmasını sağlar. Tek üyelik ile hem yatırımcı hem girişimci olmaya olanak sağlar.

İnfo Yatırım Hakkında: 

1994 yılından bu yana sermaye piyasaları alanında faaliyet gösteren, aynı zamanda Hedef Holding iştiraklerinden olan İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş., bireysel ve kurumsal yatırımcılara, sermaye piyasası araçlarının alım – satım aracılığının yanı sıra; yatırım danışmanlığı, portföy yönetimi ve kurumsal finansman hizmetleri de sunmaktadır. Türkiye’nin pazar payı yönünden en büyük 10 aracı kurumu arasında yer alan ve banka dışı en büyük aracı kurumlardan biri olan İnfo Yatırım, 22 irtibat ofisi ile yurt çapında faaliyet göstermektedir. Halka açık bir şirket olan İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Borsa İstanbul’da İNFO koduyla işlem görmektedir. İnfo Yatırım, 2021 yılında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Altın Boğa Ödülleri’nde Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) Pazar Payı Artış Lideri ödülünü kazanmıştır.