SPOR
Giriş Tarihi : 29-10-2022 23:59   Güncelleme : 29-10-2022 23:59

Sinan Erdem'in spor salonunda toplandı

Sinan Erdem'in spor salonunda toplandı

Sarı-Kırmızılılar arasında Başkan Dursun Özbek, Sportif AŞ Başkan Yardımcısı Erden Timur, Teknik Direktör Okan Buruk ve futbolcular Muslera, Mata, Torreira, Oliveira, Dubois, Sasha Boy, Sulh Alper, Yusuf, Rashica, Seferovic, van Anholt, Metehan ve Kazımdzhan, sahada maçı kenardan izledi.

G.Saray Teknik Direktörü Okan Buruk’un geçtiğimiz favorisen günlerde 8+3 kuralından bir çok takımın memnun olmadığı yönündeki açıklamaları Süper Lig ’deki yabancı kısıtlaması tartışmalarını gene gündeme getirdi.

Bu mevzuda en rahat ekiplerden biri ise Fenerbahçe . TFF’nin 2021- 22 sezonunda uygulamaya koyacağını öncesinden duyurduğu 8+3 kuralına yerli ve ilk 11 oynatacak kalitedeki Türk futbolculara yatırım yaparak hazırlanan sarı lacivertli ekip, iki sezondur öteki kulüplerin yaşamış olduğu sıkıntıyı yaşamıyor.

Rennes maçında 5 Türk sahadaydı

Kadrosunda bir çok ulusal ekip düzeyinde geniş bir Türk futbolcu yelpazesi barındıran Fenerbahçe, Avrupa maçlarında zorunluluğu olmamasına karşın gene de favorisen giriş minimum 3 Türk futbolcuyu sahaya sürüyor.

Son AEK Larnaka maçında ilk 11’e 3 Türk oyuncu yazan Fenerbahçe, ilerleyen dakikalarda da 4 Türk oyuncusuna talih vermişti. Rennes deplasmanında ise ilk 11’e dört Türk adı yazan teknik direktör Jorge Jesus, ilerleyen dakikalarda ise 1 Türk oyuncuyu daha sahaya sürmüştü.