GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2022 17:55   Güncelleme : 07-11-2022 17:55

Evlerin Şıklığına Şıklık Katan Lamine Parkeler

Lamine parke evlerin iş yerlerinin ofislerin ve kapalı mekânların şıklığını ön plana çıkartmaya yarayan evin en önemli parçalarıdır.

Evlerin Şıklığına Şıklık Katan Lamine Parkeler

Lamine parke evlerin iş yerlerinin ofislerin ve kapalı mekânların şıklığını ön plana çıkartmaya yarayan evin en önemli parçalarıdır. Bu parkeler birbirine 90 derecelik açılarla geçerek kilitli bir şekilde yere yapışır. İlk yapıldığından belirli bir zaman geçene kadar bazı yıllarda yıpranma yaşayabilmektedir. Lamina parkelerin belirli bir süre sonra cilalanması da gerekir.

Parke cila işlemlerini yapmak için ise mutlaka profesyonel anlamda iş yapan bir usta ile çalışmak önemlidir. Bu konuda parke cilam internet sitesi üzerinden destek alınabilir. Lamine parkeler belirli bir süre sonra çizilebilir birbirinden ayrılabilir ve vernikleri gidebilir. Bir usta aracılığı ile zımpara makinesi yardımıyla parkelerin üzerleri kazınarak pürüzlü görüntü gider. Açılan alanları ise dolgu yapılarak kapatılır. Son olarak üzerine cila çekilerek de eski haline getirmek mümkündür.

Sistre Parke Nedir?

Sistre cila zamanla yıpranmış, arası ayrılmış ve mat bir görünüme sahip olan parkelerin eski görüntüsüne kavuşturma işlemine verilen isimdir. Parkeler bilindiği üzere doğal ağaç gövdelerinden üretilir. Bu aç gövdelerin üzeri cilalı olsa da zamanla aşınarak çizgi şeklinde desenler oluşabilmektedir. Onun için zımpara yapılıp açılan araların kapanması ve son olarak üzerine cila çekilmesi parkelerin ömrünü uzatacağı gibi şık bir görüntü elde edilmesine de sebep olacaktır. Bu konuda uzman destek almak için ise parke cilam internet sitesi üzerinden randevu oluşturulabilir.