SPOR
Giriş Tarihi : 06-11-2022 02:01   Güncelleme : 06-11-2022 02:01

Mert Günok gömleğini unuttu

Mert Günok gömleğini unuttu

Siyah Beyazlılar'ın deneyimli kalecisi Mert Günok, bu sezon Kara Kartallar'da hiç oynamadı. Ersin Destanoğlu'nun ardından eldivenler bir süre Emre Alim'e geçtikten sonra Mert'in teslim olma umuduyla hayalleri bir kez daha yarıda kaldı. Ersin Destanoğlu  kalede Trabzonspor'a karşı oynayacakken, Mert'in yeniden görevdeymiş gibi çalıştığı açıklandı.

Bu sefer Jorge Jesus her maçta büyük bir rotasyon betcool yaptı. Bazen bir sonraki oyuna girdi ve ilk 11'de 8 oyuncu değişikliği yaptı. Portekizli teknik adam tek bir ismi geri çeviremezdi: Attila Salai. Macar yıldız sahada 90 dakika geçirdi (Dinamo Kiev'in rövanş maçında 120 dakika). ) Fenerbahçe'nin 17 resmi maçının 16'sında. Avusturya Wien ile rövanş maçında ise son 10 dakika sürdü. Üretken defans oyuncusu Macaristan, Almanya ve İtalya için de 90 dakika oynadı. Bu yoğun temponun etkileri Karagyumryuk'a karşı belirgindi.

Perşembe duyuldu

Bu sefer çok güçlü olan Macar savunmacı, önceki betcool giriş gece maçta yaptığı hatalara dikkat çekti. Sadece Jorge Jesus maçtan sonra yaptığı açıklamada Salai'nin bu sefer büyük bir görev yaptığını ve moral olarak bitkin olduğunu söyledi. Portekiz teknik direktörü Perşembe günü AEK Larnaca karşısında emekli olabilir.