EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-11-2022 17:52   Güncelleme : 15-11-2022 17:52

LGS Ne Demek? Ne Zaman Yapılır?

Ortaokulun sonuna gelmiş olan 8. sınıf öğrencilerinin girmiş oldukları liseye giriş sınavına LGS denilmektedir.

LGS Ne Demek? Ne Zaman Yapılır?

Ortaokulun sonuna gelmiş olan 8. sınıf öğrencilerinin girmiş oldukları liseye giriş sınavına LGS denilmektedir. LGS Sınavı ortaokulun sonu lisenin başlangıcında atılması gereken ciddi bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Düzgün bir lisede daha güzel bir eğitim görebilmek için LGS sınavında güzel puanlar almak gerekmektedir.

LGS sınavından alınan puanla gidilecek olan lisenin doğru orantıda olduğu bilinmektedir lise giriş sınavı 8 sınıfın sonunda yapılmakla birlikte bu sınav kapsamı 8 sınıf müfredatı şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Lgs hazırlık kitapları ve konular bu Müfredata göre hazırlanmaktadır. Bu şekilde konu anlatımları ve soru bankaları oluşturulmaktadır. Kalemin Gücü sitesi LGS hazırlık ürünler ile donatılmıştır.

LGS Hazırlık Sürecinde Nelere İhtiyaç Duyulur?

Lise giriş sınavı süresince bir birinden farklı kitap ve notlara ihtiyaç duyulur. Bu kitaplar genellikle konu anlatım soru bankası gibi kitaplar olmakla birlikte video ders notlarına da büyük ihtiyaç duyulur. Lgs matematik deneme sınavları ve testler de burada büyük önem taşıyan etkenlerden olmaktadır. Birde yaprak testlere ihtiyaç duyulmaktadır. Yaprak testler içerinde en çok lgs matematik testleri tercih edilen yaprak testlerdendir. Bu testler içerinde tek derse değil tüm derslere ağırlık vermek gerekmektedir.

Tüm dersler konseptli olan içeriklerden ise ders çalışma kitapları daha önemlidir. Ancak deneme sınavında tek ders almaktansa sınav konseptli olarak tüm derslerin aynı içerikte toplanmış olanları tercih edilmelidir. Bu şekilde başarıya daha kolay erişilebilir. Kalemin Gücü sitesi LGS’ ye ayrı bir kategori oluşturmuş ve LGS adaylarını ağırlamaktan onur duymaktadır.