GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2022 09:31   Güncelleme : 18-11-2022 09:31

Mıknatıs Kullanım Alanları

Yüksek çekim gücüyle dikkat çeken mıknatısların kullanım alanları oldukça yaygındır.

Mıknatıs Kullanım Alanları

Yüksek çekim gücüyle dikkat çeken mıknatısların kullanım alanları oldukça yaygındır. Genel olarak aktif kullanım alanlar arasında magnet yapımı gözükse dahi mıknatıslar birçok projede ve bilimde kullanılmaktadır. Mıknatısların kullanım alanlarına göre üretilmiş olan birçok çeşidi bulunduğunda söyleyebiliriz. Bu çeşitleri tercih ederken hangi özelliklerde mıknatıs satın aldığınıza da dikkat etmelisiniz.

Neodyum mıknatıs genel olarak pürüzsüz ve düzgün yüzeyleri ile kullanılacakları alanlara zarar vermeyecek şekilde üretilmişlerdir. Fakat ani çarpışma durumlarında neodyum mıknatısların kırılma özellikleri olduğunu da unutmamalısınız. Mıknatıs Market sitesi incelendiği zaman Neodyum mıknatısların her boyutta ve kalınlıkta üretildiğini de görebilirsiniz. Tercihlerinize, ihtiyacınıza göre toplu alım şeklinde de yapabilirsiniz. Toplu alım yapacağınız mıknatıslarda uygun fiyatlar da sitenin size sunmuş olduğu imkanlar arasındadır.

Güçlü Mıknatıslar

Güçlü mıknatıs da mıknatıs kullanmayı tercih edenlerin araştırdığı özelliklerdendir. Mıknatısın en kaliteli halde üretilmesi kobalt malzemeden üretilmesine bağlıdır. Bu şekilde üretilen mıknatıslar oldukça kaliteli olmaktadır. Mıknatısın dış kısmının kaplandığı malzeme de kalitesinde önemli bir etken oluşturmaktadır. Kalitesiz bir çinko ile kaplanan mıknatıs ile kaliteli nikel bir malzeme ile kaplanan mıknatısın çekim kuvvetleri birbirinden farklı olmaktadır.

Mıknatıs Market sitesini incelediğiniz zaman da bu özelliklerde üretilen mıknatısları bulabilirsiniz. Dış yüzeyi nikel bir malzemeyle kaplanmış olan mıknatısların çekim kuvvetleri %10 15 civarında daha çok artmıştır. Bu yüzden tercihlerinizi yaparken bu özellikleri değerlendirebilirsiniz.