GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2022 15:01   Güncelleme : 21-11-2022 15:05

Ankara Web Tasarım

Ankara Web Tasarım

Özellikle küresel firmaların, web tasarım süreçleri için dev bütçeler ayırdığını biliyor musunuz? Peki neden bunu yapıyorlar? Cevabı çok basit! Web tasarımının ziyaretçiler üzerindeki etkisi çok ciddi seviyededir. Kullanılan buton rengi dahi, bir işletmenin daha fazla satış yapmasını sağlayabiliyor. Web tasarımı tek bir doğrunun değil birçok doğrunun bir araya gelmesi halinde kolektif olarak fayda oluşturuyor.

Gezgin Ajans profesyonelleri olarak, web tasarımı, bir bütün olarak ele alıyor ve müşterilerimize üstün hizmet vermek için bütün çabamızı ve deneyimimizi ortaya koyuyoruz. Ankara ofisimiz üzerinden sağladığımız web tasarımı hizmetlerini, Türkiye’nin her yerinde müşterilerimize sunuyoruz.
Web Tasarımı Nedir?

Web tasarımı, ziyaretçi tarafından kullanılan web sitesinin, genel görünümünü ve oluşturduğu hissiyatı temsil eder. Yapısından düzenine, görsellerden renklere, yazı tipinden grafiklere kadar büyük bir yelpazede planlama gerektirir.

Web tasarımı süreci; grafik tasarımı, arayüz tasarımı, arama motoru optimizasyonu, kullanıcı deneyimi tasarımı ve diğer öğelerden oluşmaktadır. Bu açıdan, sağlıklı bir planlama gerektiren kapsamlı bir çalışmadır. Web tasarımı tek yönlü bir yaklaşımla oluşturulmaz. Farklı cihazlar üzerinden sitenin nasıl gözüktüğü, ziyaretçiye neler hissettirdiği ve nasıl çalıştıklarına odaklanılır.

Gezgin Ajans bünyesinde yer alan profesyonel tasarımcılar, mevcut web sitenizi derinlemesine inceleyerek geliştirilmesi ve marka imajına uygun grafiklerin oluşturulması üzerine ön çalışma yapar. Müşterinin talepleri doğrultusunda ilerler ve en verimli tasarımı ortaya koyar. Tamamen yeni web tasarım süreçleri ise, müşterinin hedeflerine, kurumsal kimliğine ve beklentilerine göre oluşturulur.

Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Web tasarımın müşteri algısında direkt olarak önemli bir etkisi vardır. Web siteniz olmadığı takdirde kurumsal ve güvenilir bir firma olmadığınız düşünülür. Web siteniz olduğu halde, vasat bir web tasarıma sahipseniz, ziyaretçiler markanız hakkındaki ilk izlenimi kötü olacaktır. Bu açılardan, işletmelerin güncel dijital trendlere ve içindeki bulundukları pazara uygun bir görünüme kavuşması gerekir.

Bir firmanın kendini en iyi ifade etme araçlarından birisi web tasarımıdır. Endüstriyel ürün satan firma ile oyuncak satan firma aynı tasarım ile kendisini ifade edemez. Ya da bir hukuk bürosunun web sitesi ile bir e-spor içerikleri sunan web sitesi aynı tasarım ile kullanıcılara hizmet vermez. Farklı kategoride yer alan girişimler, bulundukları kategoriye uygun tasarımlar, renkler ve grafiklere sahip olmalıdır. Tüm bu seçimler sayesinde, potansiyel müşterinin gözündeki algı, doğru yerde olduğunu söyleyecektir.

Web tasarımının, sorunsuz kullanıcı deneyimi, farklı cihazlarda sorunsuz görünüm ve diğer birçok faydası daha vardır.
Web Tasarımı İçin Gezgin Ajans İle Çalışmanın Avantajları
Gezgin Ajans olarak, çok sayıda profesyonel tasarımcıyı bünyemizde bulunduruyoruz. Güçlü ve geniş kadromuz sayesinde, web tasarımı süreçlerini geniş bir yelpazede ele alıyoruz. Bizimle çalışan firmaların dönüşüm oranlarını artırmak aşağıda yer alan konulara özel ilgi gösteriyoruz.

● Negatif alanın zorlayıcı kullanımı konusunda özel çalışmalar yapıyoruz.
● Ziyaretçiler için net seçenekler oluşturuyoruz. (Seçenek sayısı ne kadar artarsa, kullanıcılar o kadar zorlanacak ve kafa karışıklığı yaşayacaktır.)
● Harekete geçiren butonlar ve mesajlara yer veriyoruz.
● Dikkat dağıtan unsurları olabildiğince sınırlandırıyoruz. Bu açıdan, görsel seçimi, doğru metin kullanımı, doğru butonların kullanılması, harekete geçiren mesaj ve yazı tiplerinin kullanılması çok önemlidir.
● Farklı cihazlarda sorunsuz bir görünüm oluşturmak en önemli hedeflerimizden biridir.
● Sektöre uygun yazı tipi kullanımı diğer bir önemli konudur.
● Yüksek kaliteli içerik, doğru metin ve görsel dengesi web tasarımı için önemli bir faktördür.
Gezgin Ajans Web Tasarım Hizmetleri
Web tasarım, bir web sitesinin kullanıcılara güzel bir deneyim yaşamasını vaat etmeli. Deneyimin iyi olması önemli olduğu kadar web sitesi sahibinin de hedeflerine hizmet etmeli. İki taraf için de optimum seviyede fayda oluşturacak hizmetler sunmaya çalışıyoruz.

Gezgin Ajans web tasarım hizmetlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

● Kullanıcı dostu ve sektöre uygun yazı tiplerini seçme
● Yazı tipleri için sektöre uygun ve ilgi çekici renk şemaları seçme
● Markanın sahip olduğu kimliği, renk, yazı tipi ve diğer öğelere yansıtma
● Web sitesinin yapısını gösteren harita oluşturarak sezgisel gezinmeyi mümkün kılma
● Görsel, logo, metin, video, uygulama ve diğer tasarım öğelerini geliştirme ve yerleştirme
● Düzenleri oluşturma, sayfa stillerini oluştururken HTML ve CSS dillerini kullanma
● Masaüstü ve mobil görünümü kusursuz ve hızlı yüklenen bir tasarıma kavuşturma
● Hem kullanıcılar hem de web sitesi sahibinin avantajına uygun duyarlı tasarımlar geliştirme
● Özel tasarımlar geliştirme ve firmanın beklentilerini karşılama

Gezgin Ajans, hem mevcut tasarımı optimize edebilir hem de sıfırdan size özel tasarım geliştirebilir. Tasarım hizmetinin yanı sıra sosyal medya danışmanlığı alanında çözümler sunulmaktadır. Talepleriniz doğrultusunda gerçekleştireceğimiz çalışmalar ile sizleri de mutlu müşterilerimiz arasında görmek isteriz.