GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2022 13:26   Güncelleme : 26-11-2022 13:26

Prefabrikasyon Nedir, Avantajları Nelerdir?

Yenilikçi inşaat yöntemlerinden birisi olan prefabrikasyon uygulaması ile geleneksel yöntemlere nazaran çok daha avantajlı yapı süreçleri oluşturulmaktadır.

Prefabrikasyon Nedir, Avantajları Nelerdir?

Yenilikçi inşaat yöntemlerinden birisi olan prefabrikasyon uygulaması ile geleneksel yöntemlere nazaran çok daha avantajlı yapı süreçleri oluşturulmaktadır. Prefabrikasyon alanında hizmet veren yapı ve beton fabrikaları tarafından prefabrik yapı elemanları üretimi yapılmakta ve bu sayede diğer yöntemlere oranla çok daha hızlı ve düşük maliyetli bir süreç oluşturulmaktadır. Bunun için inşaat sektörün en önemli işbirlikçilerinde birisi olan beton üretim firmaları tercih edilmektedir. İlsa Beton markası bu alanda faaliyet gösteren deneyimli ve güçlü markalardan birisi olarak sektörde aktif olarak rol almaktadır.

Prefabrikasyon denildiğinde yenilikçi üretim teknolojisi ve güçlü üretim hizmetiyle İlsa Beton markası tüm Türkiye’de uygulanan projeler için hizmet sağlamaktadır. Firmanın internet sitesine giriş yaparak üst yapı ve alt yapı elemanları üretimlerini inceleyebilirsiniz. Projelere özel olarak ihtiyaç duyulan tüm yapı elemanlar üretim maliyetleri ve süreleri hakkında detaylı olarak bilgi edinebilmek için firmanın iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Prefabrikasyon avantajları

Prefabrik yapıların fabrikalarda üretilmesi ile önemli avantajlar elde edilmektedir. Bu avantajlar şöyledir;

  • Yapı elemanları şantiye ortamına kıyasla çok daha hızlı sürede tamamlanmaktadır.
  • Menfezler, alt ve üst yapı elemanları fabrikasyon olduğu için aynı kalite standartlarında hazırlanmaktadır.
  • Çok daha uygun maliyetlerde üretilmektedir.
  • Mevsimsel koşulların hiçbir önemi yoktur. Her mevsim aynı verimlilikte üretim sağlanmaktadır. 

İlsa Beton tarafından sunulan bu avantajlardan faydalanabilmek ve büyük projeler için prefabrikasyon hizmeti alabilmek için firmanın web sayfasını kullanabilirsiniz.