SAĞLIK
Giriş Tarihi : 28-11-2022 15:06   Güncelleme : 28-11-2022 15:06

Dental İmplant

Konya implant tedavisi ile diş eksikliği yaşan kişiler doğal dişleri ile neredeyse birebir dişlere sahip olurlar.

Dental İmplant

Konya implant tedavisi ile diş eksikliği yaşan kişiler doğal dişleri ile neredeyse birebir dişlere sahip olurlar. Dental implantlar görünüm ve çiğneme fonksiyonu açısından doğal dişlere en yakın olduğu için diş hekimleri tarafından en çok tavsiye edilen ve uygulanan diş tedavi yöntemidir. Ağız içerisinde diş eksikliği durumu oldukça can sıkıcıdır. Bir ya da birden fazla dişin eksik olması hem görünüm açısından hem de işlev açısından kişiyi rahatsız eder. Dental implantlar ise diş eksikliği tedavisinde en etkili yöntemdir.

Dental İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Konya implant tedavisi uzman Diş hekimleri tarafından yapılan bir cerrahi işlemleri. Bu işlem sırasında lokal anestezi ya da gerek görülmesi halinde genel anestezi uygulanır. Ancak genellikle lokal anestezi altında uygulanan bir tedavi yöntemidir. En dental İmplant tedavisi öncesi ve sonrasında hastalar hekimlerinin tavsiye etmiş oldukları hususlara dikkat ettikleri sürece hızlı ve sağlıklı bir iyileşme süreci geçirirler. Bununla birlikte diş tedavileri de oldukça başarılı olur.

Dental İmplant Tedavisi Öncesi Ve Sonrası

Evde internet tedavisinden önce hastalar diş hekimi tarafından kapsamlı bir muayeneden geçirilir. Hastanın yaşı ve çene kemiği yapısı implanta uygun ise tedavi süreci başlatılır. Dental İmplant tedavisi öncesinde özellikle sigara kullanımından uzak durulmalı ya da azaltılmalıdır. Bununla birlikte tedavi sonrasında da sigaradan uzak durmak başarılı bir süreç açısından son derece önemlidir.

Dental İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Dental implant tedavisinin hasta için uygun olup olmadığının anlaşılması için öncelikle diş hekimi muayenesi gereklidir. Bu tedavi yöntemi 18 yaş ve üzeri diş eksikliği yaşayan kişiler için uygulanır. Hastanın genel sağlık durumu ile ilgili herhangi bir problem yoksa dental İmplant tedavisi için uygundur. İmplant tedavisi öncesinde hastadan diş röntgeni istenir. Eğer çene yapısı İmplant tedavisi için uygun ise tedavi kararlaştırılır.

Dental İmplant Ücretleri

Konya implant fiyatları hastaların en çok merak ettikleri konulardan biridir doğal olarak insanlar implant diş tedavisi öncesinde bu tedavi yönteminin fiyatları ile ilgili araştırmalar yapıyor ve sorularına cevap arıyorlar. Dental implant diş tedavisi fiyatları biraz yüksek olsa da kullanım ömrü açısından oldukça uzun ömürlüdür. Diğer diş tedavi yöntemlerinde 3-5 yılda bir diş hekimi ziyareti gerekirken dental implantlar için böyle bir durum söz konusu değildir.

Dental implantlar ağız ve diş bakımına dikkat edildiği sürece 30 yıl boyunca kullanım imkânı sunar. Bu açıdan bakıldığı zaman implant dişler diğer diş tedavisi yöntemlerine göre daha ekonomiktir. Günümüzde bu uygulama pek çok özel hastane ve özel diş kliniği tarafından gerçekleştiriliyor. Hastalar dental implant fiyatları ile ilgili hastanelerinden ya da hekimlerinden bilgi alabilirler. Hastane prosedürüne bağlı olarak da fiyatların değişeceği unutulmamalıdır. Bilgi için Ali Ayrancı sitesine giriş yapabilirsiniz.