GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-11-2022 16:08   Güncelleme : 28-11-2022 16:08

Tesettür Tulum İçin Tamamlayıcı Kombin Parçaları

Tesettür Tulum İçin Tamamlayıcı Kombin Parçaları

 

Tesettürde tek parça şıklık denildiği zaman akla tulumlar gelir. Tulumlar ilk olarak hamilelere üretilmeye başlanmıştı. Hamilelere üretilmesindeki amaç ise onların hem rahat hareket etmesini sağlamak hem de bebeğin güvenliğini sağlamak amacı ile üretimi yapıldı. Fakat ilerleyen zamanlarda günlük hayatta da oldukça fazla kullanılan parçalar haline geldi. Tulumlar özellikle bir döneme oldukça damgasını vurmuştur. Günümüzde ise son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Kullanışı oldukça rahat olan tulumların doğru parça ile kombin yapılması da oldukça önemlidir.

Tesettür tulum tek parça olduğu için kombin yapılması kolay gelebilir. Fakat tulum kombinleri yaparken pek çok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir. Doğru parçaların birleştirilmediği durumlarda tulumların şık olması söz konusu olmaz. Bunun yanında doğru parçalar ile gerçekleştirilen kombin ile göz alıcı bir şıklığı yakalamış olacaksınız.

Kıyafette sürekli aynı parçaların kullanımından sıkılmışsanız tulum gibi içerisine farklılık içeren kıyafetleri tercih etmeniz mümkün. Tulum yaz aylarında da çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir üründür. Aynı zamanda özel günlerinizde sizin göz alıcı bir şıklık içerisine girmenize yardımcı olacaktır.

Tesettür Tulum

Tesettür tulum tercih ederken öncelikle vücut şeklinize göre bir seçim yapmanız gerekir. Bunun sebebi ise vücudunuza uygun olan bir ürün kullanmamanız sizin şıklıktan çok kötü bir görüntüye sahip olmanıza neden olacaktır. Öncelikle yapılması gereken vücut yapınızı belirlemek ve renk seçimini doğru yapmaktır. Fazla kilolara sahipseniz açık renkler yerine koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

Tulum kombinlerinin belirlenmiş bir mevsimi yoktur. Tercih etmiş olduğunuz kumaş dokusu ile her mevsim farklı kombinler yapabilirsiniz. Kış aylarında tulumunuzun içerisine giyeceğiniz badi tarzı kıyafetler hem kombininize ayrı bir hava katar hem de sizin daha şık olmanızı sağlar.

Tulum tercih eden kadınların en çok zorlandığı konulardan birisi de tulumun altına kullanılan ayakkabıdır. Aslında bu tercih sizin ne tarz bir tulum giydiğinizle oldukça alakalıdır. Tercih ettiğiniz tulumun modeli sportif ise altına spor ayakkabı kullanmalısınız. Kış mevsimlerinde ise tulumların altına yakışacak ayakkabı modeli topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabılar, terlikler tulumunuz ile gayet uyumlu olacaktır.

Tulumlar ofis ortamında kullanılması açısından hem şık hem de çok rahattır. Ayrıca tek parça oluşu ve rahat olması sizi diğer tesettür giyim parçaların birleştirilme işinden kurtarır. Tulumu doğru aksesuar ve ayakkabı ile tercih etmeniz durumunda ofis ortamında kullanabilirsiniz. Ofis ortamında genellikle drapeli ve pileli tulumlar tercih edilir. Tulum tercih ederken çok fazla renkli olmamasına dikkat etmeniz gerekir. ofis ortamı için tercih edilen tulumlar nötr renklerde tercih edilmelidir.

Tulumunuzu gece şıklığı için kullanmak istiyorsanız dekolteli modeller tercih edebilirsiniz. Abiye tulumlar, saten ve ipek tulumlar dantel aksesuar ile tamamlanması durumunda harika bir parça ortaya çıkmaktadır. Abiye tulumları kombin yaparken kullandığınız ayakkabı ince bantlı topuklu olması şıklığınıza şıklık katacaktır. Ayrıca detaylı takılar kullanarak şıklığınızı vurgulamanız mümkün.

Tulum tercihinde kilonun önemli olması kadar boy da oldukça önemlidir. Uzun boylu bayanlar için tulum tercihi bol paça tarzında tercih edilmelidir. Ayrıca sportif bir vücuda sahipseniz askılı ve düşük bel olan bir tulum tercih edebilirsiniz.