TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 06-12-2022 15:04   Güncelleme : 06-12-2022 15:04

Ultrasonik Muayene ile Kaliteli Uygunluk Testi Yapma

Endüstri ve sanayi alanında çalışma yapan fabrika ve atölyelerin bazı kurallara uygun olması gerekir.

Ultrasonik Muayene ile Kaliteli Uygunluk Testi Yapma

Endüstri ve sanayi alanında çalışma yapan fabrika ve atölyelerin bazı kurallara uygun olması gerekir. Bu kurallara uygun olmamak bu işletmelere maddi ve manevi anlamda zarar verecektir. Bu nedenle bu kurallar kanunlar tarafından denetime tabi tutulur. İşletmede yapılan işlerin kanunlara uygun olması gerekirken o işletmede çalışan personelin de kanunlara uygun ve risksiz çalışması gerekir. Son yıllarda bu uygunluk kontrolleri yetki verilen işletmeler tarafından yapılıyor. Bu firmalar yapılan işi ve çalışan personeli ultrasonik muayene gibi yöntemlerle kontrol ediyor.

Bu kontroller sonrası, işletmenin kurallara uygun olarak çalışma yaptığı belgelenmiş oluyor. İstanbul'da uygunluk belgesi almak için kaliteli bir adres arıyorsanız Daer Uygunluk sitesine ulaşabilirsiniz. Sitede muayene ve sertifikasyon hizmetleri sunuluyor.

Ultrasonik Muayene ve Uygunluk Belgesi Alma

Gözle muayene, radyografik muayene, ultrasonik muayene, manyetik partikül testi, sıvı penetrant muayenesi gibi tahribatsız muayene çalışmaları yapılıyor. Bunun yanı sıra kaynaklı imalat personeli sertifikası ve kaynak yöntem onayı sertifikasyonu hizmetleri de site tarafından sunuluyor. Endüstriyel Gözetim Hizmetleri alanında proje gözetimleri, performans testlerine nezaret, devreye alma testlerine nezaret, kalite dosyalarının hazırlanması, sevkiyat kontrolü, alt yüklenici uygunluk denetimleri, ndt, personel değerlendirmesi ve onayı hizmetlerime de sitede yer veriliyor. Fabrika ve atölyeleriniz için uygunluk belgesi almanız gerekiyor ve bu alanda kaliteli bir adresi tercih ediyorsanız Daer Uygunluk sitesine ulaşabilirsiniz.