GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2022 16:19   Güncelleme : 21-12-2022 16:19

Baskı Beton Ne İşe Yarar?

Baskı beton uygulamaları günümüzde oldukça tercih edilen uygulamalardan biridir. Baskı beton, iç ve dış mekânlara uygulama bir zemin kaplama sistemidir.

Baskı Beton Ne İşe Yarar?

Baskı beton uygulamaları günümüzde oldukça tercih edilen uygulamalardan biridir. Baskı beton, iç ve dış mekânlara uygulama bir zemin kaplama sistemidir. Uygulanan özel teknik sayesinde uygulandığı mekâna dekoratif taş desenleri oluşturduğu gibi aynı zamanda tarihi bir taş deseni oluşturur. Baskı beton, yüzeye dökülmüş betona özel desenler uygulama yöntemidir. Oldukça dekoratif bir görüntü içeren baskı beton kaplama sistemi, günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Aynı zamanda kayma, aşınma yapmayan, toz tutmayan baskı beton tekniği son zamanları en revaçta olan senin kaplamak sistemlerindendir.

Zemin Baskı Beton Neden Kullanılır?

Zemin baskı beton, baskı beton tekniğinin zemin döşemelerinde uygulanmış şekline, zemin baskı beton adı verilmektedir. Zemin Baskı beton döşemesi çok farklı çeşitlilikte olup doğal ve granit taşlardan yapılmakta olan bir zemin baskı çeşididir. Özellikle park, bahçelerin zemin baskılarında kullanılan, zemin baskı beton sistemleri kullanılan doğal taş sayesinde, kullanıldığı ortama tarihi ve antik ve kültürel bir görünüm katmaktadır. Zemin Baskı beton, oldukça çeşitli kullanım alanına sahiptir. Özellikle parklar, bahçeler, duvarlar, havuz kenarları, otopark, peyzaj çalışmasının yapıldığı yerler, okul ve hastane bahçeleri gibi birçok alanda zemin baskı beton, baskı tekniği kullanılmaktadır.

Dezaktif Beton Kullanımı

Dezaktif beton, özellikle günümüzde oldukça sık tercih edilen beton türlerinden biridir. Özellikle peyzaj alanında oldukça sık kullanılmaktadır. Dezaktif beton, renkli ve renksiz çakılların bir beton içine sabitlenmiş ve bu küçük mıcırların görüldüğü betonlardır. Özellikle bu betonlar dekoratif amaçlı kullanılır. Özellikle peyzaj alanında oldukça sık kullanılan betonlardandır. Öncelikle kamusal alandaki yaya yollarında ve park ve bahçelerin belirli bölümlerinde bu dekoratif beton sistemi kullanılmaktadır. Bu beton fiyat açısından da oldukça uygun olduğu için tercih edilmektedir. Asc Yapı Baskı Beton sitesinden hizmet alabilirsiniz.