SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-12-2022 09:47   Güncelleme : 27-12-2022 21:48

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişin dış yüzeylerinin aşınması sonucunda yapılan tıbbi bir işlemdir. Aşınma sonucunda sarı görünen dişler hekim tarafından beyazlatılır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişin dış yüzeylerinin aşınması sonucunda yapılan tıbbi bir işlemdir. Aşınma sonucunda sarı görünen dişler hekim tarafından beyazlatılır. Yapılan işlem sayesinde dişler daha beyaz görünür. Diş beyazlatma işleminde dişler özel bir sıvı sayesinde yüksek frekans içeren ağız içi lambası yardımı ile aşındırılır ve beyazlatma işlemi gerçekleşmiş olur. Yapılan işlem alanında uzman olan diş hekimlerinin kliniğinde gerçekleşir. Seanslar dişin yapısına ve uygulanacak olan tedaviye bağlı olarak değişim gösterebilir. Diş beyazlatma işleri, dişin genellikle ön ve arka yüzeylerine uygulanabilir. Diş eti çekilmiş olan veya çürük dişi olan kişiler genel bir tedavi yaptıktan sonra diş beyazlatma operasyonu geçirebilirler. Konya diş kliniği alanında uzman olan bir kadrodan meydana geliyor.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?


Diş beyazlatma işlemi bir ön hazırlık gerektirir. Diş hekimi dişleri genel olarak inceler ve genel durum muayenesi yapar. Gerektiği durumlarda dişlerin önceden temizlenmesini veya çürük dişlerin onarılmasını söyleyebilir. Dişlerin ön ve arkada bulunan alanlarının koruyucu olan bir kaplama yardımı ile kaplanması gerekir. İkinci işlem ise sıvının ağız içine uygulanmasıdır. Diş hekimi dişlerin ön ve arkada bulunan yüzeylerine bir sıvı gönderir. Ağız içi lambası yardımı ile dişlerin sıvı ile kaplı olan kısımları ısıtılır. Mevcut ısının artması ile birlikte beyazlama işleminden istenilen performans düzeyi elde edilir. Üçüncü işlem, dişlere uygulanan sıvının kurutulması ve temizlenmesidir. Sıvının dişlerin yüzeyinde kuruduğundan emin olduktan sonra dişler kaplama ile kaplanır. Konya kanal tedavisi hasar gören dişleri tedavi eder.

Diş Beyazlatma Son Seans

Diş beyazlatma işleminin sonuna doğru, hekim tekrardan dişlerinin yapısını genel olarak inceler. Tedavinin iyi bir şekilde tamamlanması için son kontrollerini yapmaya başlar. Diş beyazlatma işlemi genel olarak birden fazla seans sürebilir. Yapılan seanslar arasında mutlaka dişlerin durumu değerlendirilip gerektiği anlarda sıvı uygulaması yapılmalıdır. Diş beyazlatma işleminde; ağız içi yaralar, diş eti hasarı dişin hassasiyeti hakkında bilgi verici olur. Bu nedenle dişler beyazlatıldıktan sonra hekim tarafından verilen tavsiyelere düzenli olarak uyulması gerekiyor. Diş beyazlatmanın kendi içinde türleri vardır. Bunlar; ev tipi diş beyazlatma, ofis tipi diş beyazlatmadır. Hekim, hastaya uygun olan beyazlatma türünü uygular. Dentova premium adresinden bilgi alınabilir.

Diş Beyazlatma İşleminden Sonra Yapılması Gerekenler

Konya diş beyazlatma işleminden sonra mutlaka dişlere gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekiyor. Kahve ve çay içmenin oranı epey azaltılmalıdır. Çünkü çay ve kahvenin içinde kafein olduğu için diş minesinin her geçen gün zarar görmesine neden olabilir. Böyle bir risk almak yerine mutlaka dişleri fırçalamak ve gereken öz bakımın yapılması gerekiyor. Sigara içmek de aynı şekilde diş plak kısmında lekelerin oluşmasına neden olur. Dişlerin yapısına iyi gelen, daha parlak görünüme sahip olmasını destekleyecek besin değerlerinin tüketilmesi gerekiyor. Bu sayede diş beyazlatma işleminden elde edilen sonuç 3 ay süreden 3-4 yıl arasına kadar çıkabilir. Dentova premium sitesinden diş beyazlatma işlemi için hizmet alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı