GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2022 09:58   Güncelleme : 31-12-2022 09:58

Forum Nedir, Nasıl Yapılır?

Forum nedir, nasıl açılır, forum sitesi kurmak mantıklı mı gibi sorular forum siteleri hakkında genel bir fikri olmayan kişilerin online ortamlarda araştırdıkları konuların başında gelir.

Forum Nedir, Nasıl Yapılır?

Forum nedir, nasıl açılır, forum sitesi kurmak mantıklı mı gibi sorular forum siteleri hakkında genel bir fikri olmayan kişilerin online ortamlarda araştırdıkları konuların başında gelir. Forum nedir denildiğinde bu tanımı şu şekilde yapabiliriz. İnsanların online olarak sanal bir platformda bir araya geldiği ve burada tüm bilgilerini, deneyimlerini karşısındaki diğer üyelerle paylaşabildiği gerek hatalarıyla gerekse doğrularıyla yazabildiği ve bu yazıları paylaşabildiği alandır. Bir başka ifade ile forum aslında bir nevi kişilerin sanal dünyada sosyalleşmesidir.

Fakat genel forum sitesi günümüzde sadece artık kişilerin sanal ortamda sosyalleştikleri değil ayrıca gerçek hayatta da bir araya gelip etkinlikler düzenledikleri bir platformdur. Ircrehberi sitesi ile iletişim sağlanabilir.

Forum Sitesi Ne İşe Yarıyor?

Forum sitesi genellikle kişilerin internet ortamında ve bir web sitesi altında herhangi bir konuda içerik paylaşımı yapabildiği aynı zamanda paylaşılan içerikler ve konular hakkında yorum yapabildiği gerektiğinde tartışma odaklı alana sahip olabildiği platformdur. Forum sitelerinin genel olarak kurulma amacı şöyledir. Bu forum siteleri genel manada hizmet sunan, sistemdeki üyeleri tek bir amaç doğrultusunda bir araya getirmektir. Genel forum sitesi kurmak günümüzde birkaç basit forum tekniğiyle oldukça basittir. Bunun için rahatlıkla forum kurma sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Forum kurma aşamasında şu sistemlerden destek alabilirsiniz.

  • VBullettin
  • MyBB

Bu sistemler ile dilediğiniz alanda kolaylıkla forum sitesi kurulabilir. Ircrehberi sitesi forum sitesi üzerinden etkileşim kurabilirsiniz.