GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-01-2023 11:41   Güncelleme : 16-01-2023 11:41

Kardeşlik Vakfı

Günümüzde açlıkla ve yoklukla mücadele eden ülkeler mevcut. Bu ülkelerde yaşayan kişiler yardıma muhtaç bir halde bulunuyor.

Kardeşlik Vakfı

Günümüzde açlıkla ve yoklukla mücadele eden ülkeler mevcut. Bu ülkelerde yaşayan kişiler yardıma muhtaç bir halde bulunuyor. Sizlerde elinizi taşın altına koyabilir Afrika’da su kuyusu açtırma hizmetlerine katkıda bulunabilirsiniz. İyilik yapmak her bireyin görevidir. Yurt dışında ve yurt içinde yardıma muhtaç birçok insan bulunuyor. Bu kişiler dışarıdan gelebilecek bir yardıma muhtaç olarak yaşamlarını sürdürüyorlar. Kardeşlik Vakfı dil veya din gözetmeksizin fakir olan ülkelere yardımlarını ulaştırıyor. Bu süreçte en büyük destekçilerimiz ise siz yardım severler oluyor.

Hayırda Yarışmak

Yüce dinimiz İslam bizlere hayırda ve iyilikte yarışmayı emretmiştir. İyilik yapan iyilik bulur sözü dilimize yerleşmiş önemli bir kalıptır. Sizler de kurban bağışı yaparak öncelikle kendinize daha sonrasında ise yardıma muhtaç kişilere birer iyilikte bulunabilirsiniz.

Afrika'ya Yardım Elinizi Uzatın

Afrika’da veya dünyanın diğer yerlerinde yardıma muhtaç insan sayısı her geçen gün artıyor. Zengin ve varlıklı kişiler bu insanlara yardım etmekle yükümlü olan kişilerdir. Dinimiz İslam’da yardım etmenin büyük bir önemi vardır. Hayırlarda yarışmak dinimiz İslam’da bizlere emredilmiştir. Sizlerde yardım elinizi uzatarak yurtdışı kurban bağışı hizmetlerinden fayda sağlayabilir, geceleri ise rahat bir şekilde uyku uyuyabilirsiniz. Yardımda bulunan kişiler geceleri rahat bir uyku uyumanın ayrıcalıklarına varabilir. Kardeşlik Vakfı üyeleri gece gündüz demeden hayır işleri için yorulmaktadırlar. Yurt içinde ve yurt dışında yardıma muhtaç kişilere yardım eli uzatan bu kuruluşun önemi de oldukça büyüktür.