GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2023 14:49   Güncelleme : 17-01-2023 14:49

Eşya Depolama Hizmeti Nedir?

Eşyaları belirli bir süre depolarda muhafaza edilmesi işlemine eşya depolama denilmektedir.

Eşya Depolama Hizmeti Nedir?

Eşyaları belirli bir süre depolarda muhafaza edilmesi işlemine eşya depolama denilmektedir. Eşyaların güvenlik önlemleri alınarak özellikle depolarda muhafaza edilmesi sistemi eşya depolama olarak bilinmektedir. Bu anlamda eşyalar müşterilerin belirlemiş olduğu süre kadar depolarda kalmaktadır. Geçmişte tahin ya da başka nedenlerden kaynaklı olarak eşyalar ikinci el satılmaktaydı.

 Ancak günümüzde kiralık depolarda tıpkı evlerin kiralanması gibi depolarda kiralanmaktadır. Ancak farklılık ise eşya depolama hizmeti kapsamında eşyalar daha uygun şekilde depolarda kalmaktadır. Oda kiralama hizmeti alarak ev eşyası depolama yaptırabilirsiniz. Sadece sizin eşyalarınız bu odada kalacaktır. Kurumsal olarak hizmet sunan bazı firmalar bu anlamda birçok önlem alarak eşyaları muhafaza etmektedirler.

Eşya Depolamada Güvenlik Tedbirleri Nelerdir?

Eşya depolamada alınan tedbirler kapsamında eşyaların hasar görmemesi için bazı tedbirler alınmaktadır. Turuncu depolama ile güvenlik önlemleri ise;

  • Kurumsal olarak hizmet sunan firmalar tarafından özellikle güvenlik önlemleri kapsamında 7/24 kayıt esaslı güvenlik kameraları ile depolar izlenmektedir. Eşya depolama hizmeti kapsamında alınan bir diğer önlem ise depolardaki havalandırma sistemidir.
  • Havalandırma sistemi eşyaların oksijen alarak ilk bırakıldığı günkü gibi kalmasını sağlamak amacıyla ortamda fanlar kullanılması ile oluşur. Bu anlamda bazı cihazlarda kullanılmaktadır.
  • Düzenli olarak ilaçlama yapılır Bunun nedeni depolarda muhafaza edilen eşyalara herhangi bir haşere böcek ya da türevleri bulaşmaması amacıyla yapılır. İlaçlama kısmında eşyalara herhangi bir zarar gelmez.

Eşya Depolama ile Kurumsal Depolama Arasında Ne Fark Var?

Eşya depolama da eşyalar özellikle bir arada bulunur ancak kurumsal depolamada eşyalar sınıflandırma olarak dizilmektedir. Hem kurumsal depolamada hem de eşya depolama hizmetinde güvenlik önlemleri özellikle alınmaktadır. Firmamıza ait web sitesinden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Eşya Depolama Fiyatları

Eşyalar depolama için depolara alındığında fiyat kısmında müşterilerin eşyasının sayısı, kapladığı alan, kiralama süresi fiyatı belirlemektedir.

Eşya Depolama ve Ambalajlama

Eşyaların depolara alınmadan önce belli bir şekilde ambalaj yapılması gerekmektedir. Bu ambalajlar özellikle hava alan jelatinler tarafından yapılır. Eşyalar yere temas etmeyen paletler üzerine depolarda bırakılır. Su baskını olmaması adına depolardan önlemler alınır. Eşya depolama da alınan bir diğer önlem ise depolarda bırakılan eşyalar sigorta olarak depolanır.

Sigortalı Depolama Hizmeti

Son sistem olan sigortalı depolama hizmeti birçok kurumsal firma tarafından yapılmaktadır. Bu anlamda tedbirlerin alındığı depolarda sigortalı depolama hizmeti sunulmaktadır. Sigortalı depolama hizmeti ile depolara alınan eşyaların özellikle kayıt altına alınması ve güvenlik önlemlerinin alınması ve herhangi bir kayıp ya da hasar alması takdirde eşyaların bedelinin müşteriye ödenmesi anlamına gelir. Bu anlamda kurumsal depolama olarak hizmet sunan tüm firmalar eşyaları sigortalı olarak depolarda muhafaza etmektedir. Müşterilerin eşyaları her türlü emanet olarak görülür. Firmamız tarafından her türlü eşya depolama hizmeti için siteden bilgi alabilirsiniz.