GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2023 08:51   Güncelleme : 19-01-2023 08:51

Altay Şükrü Yılmaz Kimdir

Altay Şükrü Yılmaz Kimdir

 

Yazılım dünyasının genç isimlerinden Altay Şükrü Yılmaz yapmış olduğu başarılı işler ile dikkatleri çekiyor. Yoğun bir rekabet içerisinde olan bu dijital dünyada rakiplerinden sıyrılarak ön plana çıkmayı başaran Altan Şükrü Yılmaz kimdir sorusu araştırılıyor. İşte merak eden tüm taraflarıyla Altay Şükrü Yılmaz;

Kayseri doğumlu olan Altay Şükrü Yılmaz doğumunun ardından çocukluk yaşlarda ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşiyor. Ve çocukluk ve gençlik yaşamı İstanbul’da devam ediyor. Henüz 13 yaşındayken merak saldığı yazılım alanında ilk projesini geliştiriyor. Ve bunun ardından ufak çaplı birçok projede bulunarak her geçen gün kendisini bir adım daha ileri taşıyor.

Yazılım dünyası Altay Şükrü Yılmaz için büyük bir tutku haline dönüşüyor. Çok küçük yaşlarda kendini geliştirmeye ve yetiştirmeye başlayan başarılı isim üniversite eğitimini de bu yönlü alıyor. Ve iş yaşamına atmış olduğu ilk adımlarda profesyonel bir yazılımcı olarak başarı merdivenlerini hızla tırmanmaya başlıyor.

Altay Şükrü Yılmaz 2013 yılında Alan Adı ve Hosting satışı ile ticari faaliyetlerine başlıyor. O zamanda farklı birçok proje içerisinde yer alıyor ve bu projeler onun yazılım alanında çok daha başarılı işler geliştirebilmesi için bir zemin oluşturuyor. Bu projelerin ardından ve bu otomasyonları için daha hızlı yazılım geliştirmeyi sağlayacak Altxpan Framework’u hayata geçiriyor.

Ve 2019 yılında kendisine ait olan ve bugün sektörün en önemli markalarından birisi olmayı başaran Bixcod Yazılım firmasını kuruyor. Bixcod Yazılım dünyanın birçok ülkesine yazılım hizmeti sunan çok güçlü bir marka. Marka çalışmalarını İngiltere, ABD, Hollanda ve Almanya gibi ülkelere sunuyor. Kurulduğu günden bu yana farklı ve büyük birçok proje içerisinde yer almayı başarıyor.

Altay Şükrü Yılmaz Bixcod Yazılım markasını çocukluk arkadaşı Ömer Kaya ile birlikte kuruyor. Birbirinden başarılı ve yetenekli bu 2 gencin türkiye'ye kazandırmış olduğu Bixcod Yazılım markası aynı zamanda birçok yazılımcının farklı proje hazırlamasını ve bu projeleri tamamlamasını da büyük bir katkı sağlıyor. Bixcod Yazılım güçlü bir marka olarak kendisi gelişirken aynı zamanda sektördeki diğer yazılım firmalarının da geliştirebilmeleri için destek oluyor.