GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 11:57   Güncelleme : 24-01-2023 11:57

Ankara Gayrimenkul Hukuku

Medeni hukukun kapsamında yer alan gayrimenkul hukuku arsa, işyeri, bahçe, ev gibi taşınmazları konu almaktadır.

Ankara Gayrimenkul Hukuku

Medeni hukukun kapsamında yer alan gayrimenkul hukuku arsa, işyeri, bahçe, ev gibi taşınmazları konu almaktadır. Eşya hukuku içinde Türk Medeni Kanunu kapsamında hükümleri düzenleyen bir alandır. Ankara gayrimenkul avukatı aracılığıyla davanın yürütülmesi hak kayıplarına sebebiyet verilmemesi açısından önem taşır. Gayrimenkul alanında uzman bir avukat seçimi de ayrıca önemlidir.

Ankara Gayrimenkul Hukuku Alanına Hangi Davalar Girer?

Gayrimenkul hukuku, apartman, arazi, ev, daire gibi taşınmaz malları kapsamaktadır. Buna bağlı olarak ise gayrimenkul avukatı Ankara aracılığıyla açılan tapu davaları, taşınmazın haksız ihlali söz konusu olduğunda istihkak davası açılabilir. Ayrıca kamulaştırma davaları, kira bedeli ve tahliye sebebi ile oluşan uyuşmazlıkların çözümü için kira davaları, ortaklı taşınmaz mallarda ortaklığın sonlandırılması için açılan İzaley-i şuyu davaları ile gayrimenkul davaları arasına girmektedir.

Ankara Gayrimenkul Davaları Ne Kadar Sürer?

Gayrimenkul davaları için geçerli süre, mahkemenin iş yüküne, delil durumuna, taraflara yapılacak tebligatlara, karşı tarafın tebligata karşı cevap verme sürelerine, tanık beyanı deliline başvurulacaksa tanık sayısına, yapılacak keşif ve bilirkişi incelemelerinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Tüm bu süre içinde Ankara gayrimenkul avukatına da büyük iş düşmektedir. Hak kaybı olmaması ve müvekkilini savunması adına alanında uzman olduğu davalara iyi hazırlanmalıdır. Gerekli bilgi ve detaylara https://www.delilavukatlik.com/ankara-gayrimenkul-avukati sitesinden ulaşabilirsiniz.