GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2023 13:33   Güncelleme : 27-01-2023 13:33

Zorlu Holding’in Sürdürülebilirlik Odaklı Akıllı Hayat Akademisi’nde 4. Dönem Eğitimleri Tamamlandı

Zorlu Holding’in Sürdürülebilirlik Odaklı Akıllı Hayat Akademisi’nde 4. Dönem Eğitimleri Tamamlandı

Zorlu Holding’in, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği Akıllı Hayat Akademisi’nin “Sürdürülebilirlik 101” eğitiminde 4. dönem tamamlandı. Zorlu Grubu çalışanlarına yönelik hazırlanan eğitim programında, sürdürülebilirlik alanındaki en güncel gelişmeler, yeni kavramlar ve yaklaşımlar ele alındı.

Zorlu Holding, daha yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek için, Akıllı Hayat 2030 vizyonu çerçevesinde; çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında tüm paydaşları için değer yaratmaya devam ediyor.  Sorumlu yatırım holdingi perspektifiyle, insan odaklı ekosistemler geliştirilmesi için çalışan Zorlu Holding, sürdürülebilirlik odaklı eğitimlerle de çalışanlarının gelişimini desteklemeyi sürdürüyor. Bu kapsamda çalışanlarının sürdürülebilirlik alanında bilgi birikimini artırmak üzere Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile birlikte dört yıldır eğitim programları düzenliyor.

Sürdürülebilirlik alanındaki en güncel gelişmeler, yeni kavramlar ve yaklaşımların mercek altına alındığı eğitim programının 4. dönemi geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Akıllı Hayat Akademisi’nin  5 hafta süren “Sürdürülebilirlik 101” eğitimine yaklaşık 300 Zorlu Grubu çalışanı katıldı. 

Prof. Dr. Begüm Özkaynak, Gooinn Kurucusu Yavuz Çingitaş, S360 Strateji ve Dönüşüm Kıdemli Ortağı A. Eren Öztürk, Dr. Öğr. Üyesi Duygu Salman Öztürk, S360 Strateji ve Dönüşüm Lideri Erman Fenerci, Prof. Dr. Itır Erhart, Prof. Dr. Yaman Barlas, Prof. Dr. Fikret Adaman, Dr. Behice Ertenü, Dr. Ecmel Ayral gibi alanında uzman isimler, Sürdürülebilirlik 101 eğitimi kapsamında katılımcılarla buluştu. Eğitimde; sürdürülebilirliğin temelleri, girişimcilik ve inovasyon, kurumsal sürdürülebilirlik, kapsayıcılık ve çeşitlilik gibi başlıklar altında dersler yer aldı. 

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül: “Akıllı Hayat Akademisi ‘Sürdürülebilirlik 101’ eğitimi ile çalışanlarımızın farkındalığını artırarak daha iyi bir geleceğin inşa edilmesine katkı sağlıyoruz” 

Akıllı Hayat Akademisi “Sürdürülebilirlik 101” eğitiminin Zorlu Grubu’nun çalışanları nezdinde önemli bir katkı yarattığını söyleyen Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül,  “Dünyanın hızlı bir değişim ve dönüşüm içerisine girdiği günümüzde artık tüm kurumlar, şirketler, holdingler her alanda sürdürülebilirliği odağına alarak işlerini yürütmeye gayret ediyor. Artık hepimiz farkındayız ki; daha iyi bir gelecek ancak çevresel, sosyal ve yönetişimsel alanlarda performansımızı iyileştirerek mümkün olabilir. Zorlu Holding olarak, bu alanda Akıllı Hayat 2030 stratejimiz doğrultusunda, sorumlu yatırım holdingi yaklaşımıyla belirlediğimiz hedeflere Grup şirketlerimizle ilerlerken bir yandan da çalışanlarımızın sürdürülebilirlik konusundaki okuryazarlığını artırmalarına katkı sağlamaya odaklanıyoruz. Bu kapsamda, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile işbirliğinde 4 yıldır ara vermeden ve içeriği güncelleyerek gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilirlik eğitimlerini çok değerli buluyorum. Eğitimlerde güncel ve kritik konular üzerine bilgi edinme, sorgulama ve tartışma zemini açılıyor.  Sürdürülebilirliği iş yapış biçiminin merkezine alan bir kurum olarak bu uzun soluklu yolculukta en önemli paydaşlarımızın çalışanlarımız olduğunun farkındayız. Bu eğitimlerle de hem bireysel hem kurumsal yolculuklarında faydalı olabilecek bilgi ve farkındalığın artmasına platform yaratıyoruz.” dedi. 

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı Türkiye Direktörü Dr. Tamer Atabarut ise Akıllı Hayat Akademisi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Giderek daha fazla etkisini yaşar olduğumuz iklim krizi, biyoçeşitlilik kaybı ve kaynakların hızla tükenmesi, öte yandan sarılması gereken savaş ve pandeminin hasarları gibi önemli sorunlar, insanlığı yeni bir düzen arayışına itiyor. İçinde bulunduğumuz bu dönem, şirketlerin finansal başarı elde etmelerinin yanı sıra çevreye ve insana duyarlı iyi kurumsal yönetişim uygulamalarını ilke edinmelerinin önemini ortaya koyuyor. Klasik iş modellerinin yerine, kurumsal sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyen şirketler bu süreçte öne çıkıyor. Zorlu Holding’in Akıllı Hayat 2030 stratejisi ile başlattığı dönüşüm kapsamında, 4 yıldır aralıksız sürdürdüğümüz, Zorlu Holding çalışanlarına yönelik özel olarak tasarlanan eğitimler ile kurumsal sürdürülebilirlik alanında vizyoner bir kimlik sağlamayı ve bu alandaki bilgi düzeylerine de katkı sağlamayı hedefledik. Yaşamboyu eğitime olan karşılıklı inancımızla üniversite ve iş dünyasının işbirliğine güzel bir örnek olan bu programa katılanları kutluyor, hepimiz için sürdürülebilir bir gelecek diliyorum.