SPOR
Giriş Tarihi : 11-02-2023 11:46   Güncelleme : 11-02-2023 11:46

İNGİLTERE SİZİ ÇAĞIRIYOR

İNGİLTERE SİZİ ÇAĞIRIYOR

 

 

İngiltere vizesi sağlık alanında yaşanan sıkıntıların artması nedeniyle. İngiltere Hükümeti, yurt dışından doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının İngiltere'ye gelmelerini kolaylaştırmak için İngilizce seviye şartını B1 orta seviyeye indirmiştir. Bu şartlar altında, sağlık çalışanları İngiltere'de çalışırken denklik sınavlarına İngiltere'den hazırlanabilecektir. Bu süreçte, sağlık çalışanlarının İngilizceleri de gelişecektir.

 

"Vize Avantajları"

 

Vize sahipleri, eşleri ve çocukları da İngiltere'ye götürebilmektedir. 5 yıl boyunca İngiltere'de kalan sağlık çalışanları vizesiz kalmakta ve 6. yıl sonunda Britanya pasaportuna başvurabilecektir. Eşler de çalışma izni alabilecektir ve çocuklar devlet okullarında ücretsiz eğitim alabilecektir.

 

"Uzman Doktorlar"

 

Uzman doktorlar, uzmanlıklarını onaylatmak için General Medical Council (GMC) ile irtibata geçebilirler. Uzmanlıkları kabul edilirse, PLAB testi yapmalarına gerek kalmaz. Bu durumda, Britanya'da iş bulmaları daha kolaylaşır.

 

"Genç Doktorlar"

 

Genç doktorlar, 2 yıl boyunca Medical Training Initiative programına katılabilirler. Bu süre içinde, mesleki bilgi ve İngilizceleri gelişecektir. Bu programı tamamladıktan sonra, Health and Care Worker vizesine geçebilirler.

 

"Vize Danışmanlığı ve İş Bulma Kurumları"

 

İngiltere'de birçok vize danışmanlığı veren firma mevcuttur ancak Türklere özel hizmet sunan tek iş bulma kurumu olan Herec Ltd. burada yer almaktadır. Herec, yurt dünyasından sağlık çalışan larını İngiltere'ye getirmek için kurulmuş bir iş bulma kurumudur. İngiliz hükümeti, yurt dışından doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının İngiltere'ye gelebilmeleri için İngilizce seviye şartını B1 orta seviyede düşürdü. Bu sayede, yurt dışından sağlık çalışanları İngiltere'de çalışırken aynı zamanda İngilizcelerini geliştirebilecekler.

 

Herec, sağlık çalışanlarına vize, eğitim, yerleşim danışmanlığı, hava alanından alınıp hem kalacak yere götürme ve akabinde evden çalışacağı hastaneye kadar götürme gibi hizmetleri sunmaktadır. Bu sayede, sağlık çalışanları İngiltere'ye gelmeden önce tüm işlemleri kolayca halledebilirler.

 

Ayrıca, Herec, genç doktorlar için Medical Training Initiative programı sunmaktadır. Bu program sayesinde genç doktorlar, mesleki bilgi ve İngilizceleri geliştirerek, Health and Care Worker vizesine geçebilirler.

 

Diş hekimleri de kısa dönem kayıt yaparak diş hekimi olarak ya da denklik yapmadan dental terapist ve dental hygienist olarak iş bulabilirler. Fizyoterapistler, teknik çalışanlar ve hemşireler gibi diğer meslekler için de bilgiye Herec web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

www.herec.co.uk

www.metinukvisa.com

https://www.instagram.com/metinukvisa/