GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2023 11:46   Güncelleme : 13-02-2023 11:48

Bursa Boşanma Avukatı Görevleri

Bursa Boşanma Avukatı Görevleri

Bursa boşanma avukatı boşanma davalarında görev alırlar çiftler arasında çeşitli nedenlerden dolayı boşanma durumu söz konusu olabiliyor. Evlilik birliğinin sarsılması ile boşanma durumu gündeme gelir. Boşanma davası açmak isteyen kişiler boşanma avukatları ile bu sürecin yürütülmesini isterler. Bu nedenle Bursa boşanma avukatlarına danışırlar. Bursa boşanma avukatları davaların sağlıklı bir şekilde yürütülmesine olanak sağlarlar. Müvekkilin mahkemeye sunacağı dilekçeyi hukuka uygun bir şekilde hazırlarlar.

Bursa Velayet Avukatı Hizmetleri

Bursa Velayet Avukatı eşler arasında meydana gelen anlaşmazlıklardan dolayı velayet sorunlarını çözmekte görev alırlar. Velayet avukatları ile evlilik birliği içerisinde dünyaya gelen çocukların velayet hakkının hangi tarafta kalacağı belirlenebilir. Velayet davasının uzun sürmesini istemeyen kişiler görevlerinde başarılı avukatlar ile bu süreci yürütmek isterler. Velayet avukatları Bursa bölgesinde çeşitli mevzuatlara göre görev ve sorumluluklarını yerine getirirler.

Bursa Nafaka Avukatı Ne Yapar?

Evlilik birliği çeşitli nedenlerden dolayı sonlandırılmak istenebilir. Bu gibi durumlarda eşler birbirlerinden nafaka talebinde bulunabilirler. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında eşler birbirlerinden yüksek miktarda nafaka taleplerinde bulunurlar. Bu durumun sağlıklı bir şekilde yönetilmesi adına müvekkiller boşanma avukatlarına başvururlar. Bursa bölgesinde Bursa Nafaka Avukatı ile bu sürecin olabildiğince hızlı bir şekilde sonlandırılması sağlanır. Bursa nafaka avukatları çiftlerin birbirlerinden istedikleri nafakaların hukuka uygun olup olmadığını müvekkillere bildirirler. Bu nedenle avukatların görevleri oldukça fazladır.