GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2023 11:42   Güncelleme : 18-02-2023 11:42

Saç Ekimi Hakkında Neler Bilinmelidir

Saç Ekimi Hakkında Neler Bilinmelidir

Saç dökülmesi günümüzde erken yaşlarda görülmeye başlayan önemli bir sorun haline gelmiştir. Yaygın olarak erkeklerde 20'li yaşlardan itibaren görülmeye başlayan saç dökülmesi problemi bazı durumlar sebebiyetiyle kadınlarda da artık sıkça görülen bir durum olmuştur. Saçların incelmesi ve ön saç çizgisinin gerilemesinin şeklinde başlayan saç dökülmesi çeşitli sebeplere dayandırılabilir.

Bunların başında genetik Yapı gelmesi ile birlikte bazı özel durumlar psikolojik etkenler tıbbi bazı rahatsızlıklar saç dökülmesini sağlar ve kellik ya da seyreklik oluşmasını sağlar. Saç dökülmesi şikâyeti bulunan kişiler öncelikli bir sağlık aramasından geçerek saçlarda dökülmeye neden olan bir sağlık sorunu varlığının olup olmadığını öğrenmelidir belki gerekli tedavi ile bu dökülme durdurulabilir.

Saç Ekimi Sonrası İz Kalır Mı?

Saç ekimi sonrası süreç ve dikkat edilmesi gereken hususlar oldukça önemlidir. Bu tedaviye başvurmayı düşünen veya yaptıran kişiler bu süreçleri oldukça fazla merak etmektedir. Uzmanlar tarafından verilen tavsiyeler ve bu tavsiyelere uymak saç ekim sürecinin başarılı olmasını doğrudan etkileyen son derece önemli unsurlardır. Operasyondan sonraki süreç kısmen uzayabilir ancak kişiler dikkat ettiği takdirde süreç kısaltılabilir.

Saç ekimi işleminden sonra kişide bir yara izi kalmamasının en önemli sebebi saç ekimi esnasında kesi uygulamasının yapılmamasıdır. Kese işlemi gerekmediğinden iz kalma sorunu ile karşılaşılmamaktadır. Ancak şişlik oluşan bir yan etki olarak karşımıza çıkabilir. Saç derisinde kızarıklık kaşınma hafif kanamalarda diğer Yan Etkiler olarak görülebilir.

Gaziantep saç ekimi alanında hizmet vermekte olan profesyonel doktorlar ve uzman ekipler saç ekimi işlemini en az yan etkilere maruz kalarak atlatmanızda büyük rol oynamaktadır. Saç ekim işlemi operasyonel bir işlem olduğu için mutlaka hastane ortamında doktorlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Buna dikkat edilmesi kişinin sağlığını doğrudan etkileyecek en önemli unsurdur.

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadardır ve Hangi Unsurlara Göre Belirlenir

Saç ekim operasyonu küçük bir operasyon kabul ediliyor olsa da tamamen doktorların gözetiminde hastane ortamında uzman bir ekip aracılığıyla gerçekleştirilmesi gereken önemli bir operasyondur. Hatta bir organ nakli niteliği taşıyan estetik yönü ağır basıyor olsa da oldukça önemli bir tıbbi operasyondur. Saç ekim işlemi içinde en çok dikkat edilmesi gereken ya da araştırılması gereken husus fiyat politikasından önce güvenilir bir kurumdan hizmet alınması olacaktır.

Ancak pek çok tıbbi ve estetik operasyon fiyatları gibi Saç Ekim fiyatları da merak edilmektedir. Fakat bunda belirleyici unsurlar oldukça fazla olduğundan ve kişiye özel durumlar olduğundan kesin bir fiyat söylemek doğru değildir. Saç ekim fiyatları üzerinde en etkili olan naklin yapılacağı kök sayısı kellik alanının genişliği ve naklin yapılacağı sağlık kuruluşunun kendi fiyat politikası unsurlarıdır. Bunlar üzerinden hareketle kişiye özel bir tedavi uygulaması planlanır ve fiyatlandırma sonrasında tespit edilir. Saç Ekelim sitesine giriş yaparak merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.