GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2023 10:15   Güncelleme : 22-02-2023 10:15

Nikah Şekeri Geleneği Nereden Gelir?

Genel olarak kişinin ev sahipliğini yaptığı nikâh organizasyonlarında bu özel güne iştirak etmiş misafirlerine hediye olarak vermek için nikâh şekeri yaptırmak ister.

Nikah Şekeri Geleneği Nereden Gelir?

Genel olarak kişinin ev sahipliğini yaptığı nikâh organizasyonlarında bu özel güne iştirak etmiş misafirlerine hediye olarak vermek için nikâh şekeri yaptırmak ister. Nikâh şekeri yaptırmak ve bu nikâh şekerlerini misafirlere hediye olarak sunmak yaşanan özel günü daha anlamlı ve unutulmaz kılmak için son derece önemli bir jesttir. Geçmişten günümüze kadar gelen nikah şekeri geleneği günümüzde birtakım farklı konseptler halinde misafirlere sunuluyor olsa da nikâh şekerini hediye etmek sonuçta yine aynı anlamı taşımaktadır.

Geçmiş dönemlerde nikâh şekeri denildiğinde akla gelen badem şekeri veyahut badem ezmesi günümüzde yerini farklı alternatif öğelere bırakmıştır. Günümüzde çikolata, badem şekeri veya kahve gibi alternatif seçenekler farklı süslemeler eşliğinde kutularda ya da küçük kavanozlarda mıknatıslı olarak üretilmektedir. Bu şekilde kişi ömür boyu bu nikâh şekerini evinde saklayabilir. Ayrıca sadece kendisi değil misafirleri de kişinin bu eşsiz ve değerli anısını buzdolaplarının üzerinde magnet olarak bulundurabilir. Bu nedenle magnet tasarımında olan nikâh şekeri konseptleri hızla artmıştır.

Birbirinden Farklı Nikâh Şekeri Tasarımları

Özel günlerin vazgeçilmezi olan nikâh şekerleri, farklı konseptlerde ve tasarımlarda olabiliyor. Nikâh şekeri modelleri arasından çiftler bu özel günü anlamlı kılmak adına kendi beğenilerine uygun bir modeli seçerek bu özel günü unutulmaz kılıyor. Kişi isterse bu nikâh şekeri konseptlerinden içerisinde badem şekeri veyahut çikolata gibi gıdaların olduğu ürünleri tercih edebilir veya yine nikâh şekeri konseptinde olan farklı kokulu çiçek tasarımları, mum tasarımı, lavanta tasarımlı olan nikâh şekeri modellerini de tercih edebilir. Bu seçim tamamen çiftlerin beğenisine ve hayallerine kalmıştır.

Nikâh şekeri seçiminde genel olarak renk ve desen, ölçü veya konsept tamamen çiftlere bırakılmıştır. Nikâh şekeri modelleri arasında en fazla tercih edilen ürünlerin başında ise lavanta paketleri ve yine mis kokulu olan isim yazılı oda kokuları gelmektedir. Elbette her çiftin beğenisine uygun farklı konsept içeren nikâh şekerleri de mevcuttur. Tüm nikâh şekeri konseptleri ve ilginç fikirler için pekshop.com sitesini ziyaret edebilir ve bu özel gününüzü anlamlı ve unutulmaz kılabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Nikâh Şekeri Modelleri

Nikâh şekeri modelleri arasında hemen herkesin bütçesine uygun olan ürünleri bulabilmeniz mümkündür. Zira günümüzde bir evlilik gerçekleştirmek oldukça masraflı olabiliyor. Bu nedenle de çiftler nikâh şekeri konusunda zaman zaman tasarruflu davranmak isteyebiliyor. Elbette konsept nikâh şekerleri gerek maliyeti gerekse özel işçiliği nedeniyle yüksek rakamlar içerebiliyor. Nikâh şekeri fiyatları genel olarak seçilen ürünün özelliklerine ve davetli sayısına göre farklılık gösterebiliyor.

Davetli sayısında 25, 50 veya daha fazla paketler için fiyatlarda indirim sağlanabiliyor. Nikâh şekeri seçimi yaparken tüm bu detayları göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. https://www.pekshop.com/kategori/nikah-sekeri sitesinde yer alan tüm nikâh şekeri modellerine kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.