GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2023 11:17   Güncelleme : 28-02-2023 11:17

Gezer Vinçlerden Beklenilen Özellikler Nelerdir?

Gezer Vinçlerden Beklenilen Özellikler Nelerdir?

Gezer vinçler ve vinç sistemleri günümüz imalathanelerinde ve fabrikalarda ağır malzemelerin bir noktadan bir diğerine taşınması için kullanılan sistemlere verilen isimlerdir. El yardımıyla taşınması mümkün olmayan araçlar vinç sistemleri sayesinde kolaylıkla taşınabilir. Vinç sistemlerinin bir imalathanedeki görevi oldukça büyüktür. Bir vinç sisteminden beklenilen bazı özelliklerde mevcuttur. Öncelikle bir vinç sistemi tasarlanırken güvenlik katsayısı göz önünde bulundurulmalıdır. Güvenlik katsayısı makine sektöründe üretilen makinelerin güvenli bir yapıya sahip olabilmesini temsil eder. Bu katsayı ne kadar yüksek olursa sistemlerin mukavemet dayanımı da o derece yüksek olur. Bir vinç sisteminden de güvenilir olması beklenir. Bu sayede fabrikalarda meydana gelen iş kazalarının da önüne geçilmiş olunur.

Liftkon Mühendislik Sistemleri

Eski çağlardan bu yana mühendislik sistemlerinin önemi oldukça büyük olmuştur. Taşınması zor ve ağır olan malzemelerde vinç sistemlerine ve portal vinç hizmetlerine başvurulur. Bu olay eski çağlardan beridir bu şekilde günümüze ulaşmıştır. Artık günümüzde vinç sistemleri fabrikalarda aktif bir şekilde kullanılıyor. Liftkon Mühendislik firması güvenilir ve kaliteli vinç sistemlerini sizlere sunmanın gururunu yaşıyor.

Gezer Vinç Sistemleri

Vinç sistemlerinden yararlanmak işin yükünü üzerinizden alır. Taşınması zor ve ağır yüklerin insan eliyle değil vinç sistemleriyle yapılması gerekir. Bu durum iş ve işçi güvenliği açısından da büyük bir önem taşıyor. Liftkon Mühendislik çift kiriş gezer vinç denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi olmayı başarmıştır. 2021 yılında kurulmuş olmasına rağmen bu kısa süre içerisinde birçok referans ve başarı elde etmiştir.