GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-03-2023 13:45   Güncelleme : 06-03-2023 13:45

Kuluçkalık Yumurta Nedir?

Kuluçka döneminde kuluçkaya yatırılmak için kullanılan yumurtalar kuluçkalık yumurtalardır. Kuluçka yumurtasının dikkatli bir şekilde seçilmesi kuluçka döneminin sağlıklı bir şekilde geçmesi nedeniyle önemlidir.

Kuluçkalık Yumurta Nedir?

Kuluçka döneminde kuluçkaya yatırılmak için kullanılan yumurtalar kuluçkalık yumurtalardır. Kuluçka yumurtasının dikkatli bir şekilde seçilmesi kuluçka döneminin sağlıklı bir şekilde geçmesi nedeniyle önemlidir. Bu nedenle yumurta seçimine dikkat etmek ve kuluçkaya uygun olan yumurtaları tercih etmek gerekir. Kuluçka makinesi ile kuluçka döneminin hızlı ve sağlıklı bir şekilde bitirilebilmesi mümkün oluyor. Kuluçka makinesi için Elif Kuluçka Makineleri firmasını tercih edebilirsiniz.

Kafes ürünleri, kümes ekipmanları gibi birçok ürünü kolaylıkla firmadan temin edebiliyorsunuz. Kafes ve kümes ekipmanları kuluçka döneminde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Bu ürünler ile kuluçka döneminin hızlı ve etkili sonlandırılması mümkün olur.

Kanatlılarda Tüy Sorunu Neden Olur?

Kanatlı hayvanlarda en çok rastlanan sorunlar arasında tüy sorunları yer alır. Tavuklar tüylerinde çeşitli nedenlerden dolayı farklı sorunlar yaşar. En çok rastlanılan sorun ise tavuklarda tüy dökülmesidir. Bunun farklı nedenleri bulunduğu gibi bu nedenlerin üzerine düşünmesi ve tedavisinin yapılması sağlanmalıdır.

Tavuklarda en sık rastlanan sorunların genel olarak nedenleri beslenme sorunlarıdır. Bu nedenle tavukların yem gibi yiyeceklerinin sağlıklı bir şekilde üretilmesi ve tavuklara sunulması tavuk sağlığını korumak açısından önemlidir. Yem pelet makinesi ile tavuk yemlerinin daha sağlıklı olması mümkündür. Bu ürünleri de temin edebilmek için Elif Kuluçka Makineleri firmasını ziyaret edebilirsiniz. Kuluçka dönemi başta olmak üzere kanatlı hayvanlar için ihtiyaç duyulacak birçok ürünü firmadan hızlı ve güvenilir temin edebilirsiniz.