YAŞAM
Giriş Tarihi : 05-04-2023 09:09   Güncelleme : 05-04-2023 09:09

Akülü Tekerlekli Sandalye Neden Tercih Ediliyor?

Sağlık sektöründe bulunan bazı eşyalar insanlar açısından oldukça önemlidir. Ürünün çeşitli mekanizmalı olanları da mevcuttur. Mekanizmalı olanı ise akülü tekerlekli sandalye olarak bilinmektedir.

Akülü Tekerlekli Sandalye Neden Tercih Ediliyor?

Medikal ürünler insanların yaşamlarını kolaylaştırmaya çalışan eşyalardır. Sağlık sektöründe oldukça fazla çeşidi yer almaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı yürüyemeyecek olan kişiler için de medikal eşyalar bulunmaktadır. Bu kişiler için tekerlekli sandalye üretilmiştir. Ürünün çok basit bir makinedir. Kullanımı ise oldukça kolaydır. Aynı zamanda expertmedikal sitesinde çeşitleri yer almaktadır. Çalışma mekanizmasına göre aletin kullanımı da değişmektedir.

Normal olan sandalyelerin tekerinin yanında demirden bir halka bulunmaktadır. Halka sandalyenin çevresine yerleştirilmiştir. Dolayısıyla tekeri de tutmaktadır. Kişi bu demir halkının yardımıyla sandalyeyi hareket ettirebilmektedir. Aynı şekilde ters yönde hareket ettirerek durdurabilmektedir. Kullanamayacak ise arkasında bulunan kollardan bir kişi aracı sürebilir.

Tekerlekli Sandalye Kullanımı

Sağlık sektöründe bulunan bazı eşyalar insanlar açısından oldukça önemlidir. Bu eşyalardan biri de tekerleği bulunan bir sandalyedir. Kişilerin oturabileceği ve tekerlekleri sayesinde hareket edebileceği bir üründür. Ürünün çeşitli mekanizmalı olanları da mevcuttur. Mekanizmalı olanı ise akülü tekerlekli sandalye olarak bilinmektedir.

Tuş takımları ve akünün sağladığı güç ile cihaz hareket etmektedir. Yönü ayarlamak da kolaydır. Kişinin ekstra kuvvet harcaması gerekmemektedir. Manuel modelleri de bazı sebeplerden dolayı kullanılmaktadır. Neredeyse her çeşit için ekonomik tekerlekli sandalye bulmak mümkündür. Ürünlere mağazalara gidilerek satın alınabilmektedir. Ancak kişiler iş dolayısıyla ya da farklı nedenlerden dolayı zaman ayıramayabilir. Vakti olmayan kişiler içinde expertmedikal sitesi hizmet vermektedir.