YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-04-2023 09:23   Güncelleme : 11-04-2023 09:23

Elastin Kolajen ve Kolajen Takviyesi Arasındaki Fark Nedir?

Elastin Kolajen ve Kolajen Takviyesi Arasındaki Fark Nedir?

Kolajen vücudumuzun bağ dokularında oldukça önemli bir proteindir. Kolajen sayesinde vücut dokularında pürüzsüz ve doğal bir görünüm bulunur. Fakat yaşa bağlı olarak ve çevresel faktörlerin etkisiyle zamanla kolajen proteini azalma gösterir bu da doğal cilt dokusunun bozulmasına ve görüntüsünün olumsuz değişikliğe uğramasına neden olur.

Elastin ise Kolajenin içinde bulunan dengeleyici maddesidir. Esnek yapısı cildin daha esnek ve genç görüntüsünü sağlar. Elastin de kolajen gibi birçok olumsuz nedenden dolayı zayıflayarak ve azalarak etkisini kaybeder. Bu nedenle elastin nedir çok iyi öğrenilmesi gereken bir konudur.

Elastin Kolajen Takviyesi Hangi Durumlarda Gereklidir?

Kolajen sadece cilt için değil kalp sağlığı, yara iyileşmesi gibi birçok sağlık problemlerinde oldukça önemli bir proteindir. Vücudun tüm protein toplamının sadece %2-3 oranına sahiptir. Bu önemli proteinin içinde elastin adı verilen elastin kolajen bulunur. Elastin esneklik veren özelliği ile kolajen desteği ile cilde yeniden yenilik, canlılık ve gençlik kazandırır.

Cilt leke ve kırışıklıklarını iyileştirici yapısı ile elastin takviyesi cilt bakım ve güzellik merkezlerinin yanı sıra tüm estetik cerrahi müdahalelerin ve kozmetik dünyasının olmazsa olmazı haline gelmiştir. Cilt bakım ve kozmetik dünyasının en kaliteli markası colastin collagen üstün çalışma gayretiyle aldığı ürün patentleri sayesinde en çok tercih edilen ürün markası olmuştur. Colastin collagen iletişim kaynaklarına ulaşarak ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.