YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-05-2023 17:18   Güncelleme : 01-05-2023 17:18

Deprem Raporu Başvurusunda Hangi Evraklar Gereklidir?

Deprem Raporu Başvurusunda Hangi Evraklar Gereklidir?

Yapı sahiplerinin binalarının risk raporunu öğrenmesi için deprem raporu almak zorundadır. Bu deprem raporlarını alanında uzman ve güvenilir firma ile yapılması için samsundepremtesti adresinden gerekli olan tüm bilgileri elde etmek mümkündür. Site sizlere detaylı bir şekilde bilgi vermektedir. Aynı zaman da izlemeniz gereken yol ya da gerekli olan belgeler içinde sizlere yardımcı olmaktadır. Firma işinde oldukça uzmandır.

 

Ancak deprem raporu almak için gerekli olan bazı evrakların hazırlanması gerekmektedir. Deprem raporu başvurusu yapmak için öncelikle vekâlet yolu ile başvuru yapılması gerektiğinde vekâletname ve nüfus cüzdanı olması gerekmektedir. Diğer evraklarla gelecek olunursa kiracı olan kişiler başvuru yapmak istediği zaman kira kontratının fotokopisinin yanı sıra ev sahibinden onaylanmış belge ile birlikte nüfus cüzdanı olması gereklidir. Eğer yapıda bulunan şirket gibi işyerleri ise vergi levhası imza sirküleri ve yetkili kişiye ait nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Gerekli olan tüm belgeler hazırlandıktan sonra devlet onayı ile deprem raporu için başvuru işlemleri başlamış olmaktadır.

Deprem Raporu Nereden Alınmaktadır?

Deprem raporu almak için öncelikli olarak resmî kurumlara başvuru yapılması gerekmektedir. Bu kurumlar ise başta yapının bulunduğu belediyeler olmak üzere çevre ve şehircilik il müdürlüğü ya da kaymakamlıklar yer almaktadır.

 

Samsundepremtesti adresinden de deprem raporu alma imkânınız bulunur. Alınan deprem raporu detaylı bir şekilde verilmektedir. Firma deprem testini yaparak gönül rahatlığı ile evinizde oturmanıza yardımcı olmaktadır. Aynı zaman da firma sizlere hem işlem sırasında hem de sonrasında en detaylı bilgi sunmaktadır. https://samsundepremtesti.com/deprem-raporu/ işini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Uzman ve güvenilir bir işlem gerçekleştirilmektedir. Test raporunu sizlere en kısa sürede sunmaktadır. Firmanın güvenilir olması nedeni ile herhangi bir kuşkunuzun olmasına gerek yoktur.