YAŞAM
Giriş Tarihi : 31-05-2023 14:16   Güncelleme : 31-05-2023 14:16

Boşanma Avukatı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boşanma Avukatı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlilik kararı hiç şüphesiz hayatımızda verdiğimiz çok önemli kararlardan birisidir. Hayatımızı sürdürmek istediğimiz eş seçiminin önemi de oldukça büyüktür. Bazı evliliklerde ise işler her zaman yolunda gitmeyebilir ve çiftlerden birisi veya ikisi boşanma kararı alabilir. Bazı boşanmalarda ise iki çift anlaşma yoluna gidebilir ve bu şekilde boşanabilirler. Bu süreçte seçeceğiniz boşanma avukatının önemi de oldukça büyüktür. Nafaka, velayet veya mal paylaşımı gibi konuların hukuk çerçevesinde sonuca bağlanması gerekir. Öksüz Hukuk Bürosu İstanbul Boşanma Avukatı arayan kişilerin öncelikle tercih ettiği adreslerden birisidir. Bu hukuk bürosunda görev yapan tecrübeli avukatlar sizlere hizmetler verebilmenin gururunu yaşıyor. Boşanma avukatı seçerken muhakkak avukatların tecrübesine dikkat etmelisiniz. Boşanma süreçlerinin en iyi şekilde yönetilebilmesi için bu durum oldukça önemlidir.

Velayet, Nafaka veya Mal Paylaşımı Gibi Konular

Evli çiftler çocuk sahibiyse velayet davalarının önemi de oldukça büyüktür. Çocukların anne veya babasında kalacağına mahkemeler karar verir. Yine aynı şekilde evlilikte bayanların nafaka alarak mağdur olmamasına özen gösterilir. Boşanma evli çiftler için yıpratıcı bir süreçtir. Anlaşmalı boşanma dilekçesi hazırlamak için tecrübeli bir avukata ihtiyaç duyarsınız. Bu avukatlar kanunlarda yer alan haklarınızı mahkeme önünde savunacaktır.

Evli çiftler boşanma yoluna gittiklerinde iyi bir avukat tercih etmelidirler. Boşanma konusunda, nafaka artış oranı gibi konularda aklınıza takılan her türlü soruyu Hukuk Bürolarında bulunan avukatlara yöneltebilirsiniz.