YAŞAM
Giriş Tarihi : 22-07-2023 09:30   Güncelleme : 22-07-2023 09:30

Animasyon Reklam

Animasyon Reklam

Uygulamaların kullanımı Android ve IOS telefonların hemen hepsinde aktiftir. Uygulamaların, uygulama marketlerine eklendikten sonra başarısı etkili bir dijital pazarlamadan geçer. İçerisinde bulunduğumuz dijital çağda uygulamaların tanıtımını yapmak için doğru stratejilerin izlenmesi oldukça önemli bir değer taşır. 2D animasyon reklam uygulamaların tanıtımında popüler araçlar haline gelmiştir. Videoların etkileyici bir şekilde tasarlanmasıyla uygulama tanıtımını yapmak uygulama üreticileri için kolaylaşır. Canlı animasyonlar kullanıcıları uygulamaya çeker. Uygulamanın ulaşabileceği kitleleri doğrudan hedef alan tanıtım videosu oluşturulduğundan dolayı uygulama viral haline gelir.

Uygulama tanıtımı yapılırken uzun ve sıkıcı metinler yerine 2D animasyon videolarının yapılmasıyla kullanıcılara uygulama içi sunulan hizmetin ne olduğunu aktarılır. Eğlenceli animasyonlar, bilgilendirici animasyonlar gibi farklı niteliklere sahip olan uygulama tanıtımı için 2D animasyon videolar Vidyocunuz tanıtım videosu hazırlama ekibimiz tarafından özel olarak hazırlanır. Bu sayede oluşturulan animasyonlar uygulamanın, uygulama marketlerinde yer alan diğer uygulamalardan neden farklı olduğu vurgulanır. Pazarlama stratejisi olarak tanıtımın hazırlanmasında potansiyel uygulama kullanıcılarının ilgisini çekecek karakterler ve senaryo kullanılmaktadır.

Uygulama Tanıtımında 2D Animasyon Videolarının Önemi ve Etkisi

Uygulamaların tanıtımını yapmadan başarıya ulaşmak oldukça zorlu hatta neredeyse imkansızdır. Pazar payının çoğunluk kısmını oluşturan uygulamalarla rekabet edebilmek, kullanıcıların dikkatini çekebilmek için başarılı bir tanıtım yapmak oldukça önemlidir. Yeni tanıtılacak olan bir uygulamada lansman aşamasından itibaren kritik bir süreç başladığından dolayı 2D animasyon videoları uygulama tanıtımı için en cazip araç haline gelir.

Uygulamanın özelliklerini, kullanımları sonucunda oluşturacakları faydaları ve buna benzer diğer detayları etkili şekilde görsel olarak aktaran 2D animasyonlardır. Yeni çıkan bir uygulamanın güvenilirlik kazanarak yüksek indirme sayılarına ulaşabilmesi için benzersiz nitelikle animasyon tasarımı yapılır. Uygulamanın yapısını vurgulama anlamında oldukça etkili dijital tanıtım aracı olduğundan dolayı uygulamanızın ilk kez tanıtılmasını sağlar.

İyi tasarlanmış ve senaryo yapısı iyi kurgulanmış uygulama için 2D animasyon video tanıtımı, uygulamayı akılda kalıcı hale getirir. Google Play Store, App Store kullanıcılarının izlediklerinde etkilenecekleri 2 boyutlu animasyonlarda dinamik görseller mevcuttur. Dikkati dağınık olan kullanıcılar tarafından bile uygulama tanıtımıyla uygulamanın anlaşılabilmesi hedef alınır. Rekabetin en yüksek olduğu uygulama alanlarında bile profesyonel bir şekilde tanıtım animasyonları kullanarak dezavantajlı konumdayken avantajlı konuma oldukça hızlı bir geçiş yapabilmek mümkündür.

Uygulama Tanıtımında 2D Animasyon Videolarının Avantajları

Uygulama için tanıtımlarda sıradan yöntemlerin kullanımı, dijital çağda geri kalmak anlamına gelir. 2D animasyon videoları ile uygulama tanıtımını yapmak önemli avantajları uygulama sahipleriyle buluşturmaktadır. Geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında 2D animasyon videoların uygulama tanıtımındaki etkisinin çok daha olumlu olduğunun bilinmektedir. Dijital ortam için uygulamayı hedef kullanıcılara pazarlamak için en iyi yöntemlerden biri olması bu yöntemi tercih eden uygulama geliştirici sayısını da arttırır.

Görsel Anlatımla Uygulamayı Tanıtma

2D animasyon videoları hem görsel olarak hem de işitsel olarak uygulamanın potansiyel kullanıcılarına tanıtım yapmaya olanak sağlar. İnsanların dijital çağda ilgileri her geçen gün görsel ögelere doğru yönelmektedir. Uygulamanın daha fazla tanıtılabilmesi için animasyon tanıtımıyla desteklenen tanıtım sayesinde kısa sürede dikkat çekebilme anlamında mıknatıs etkisine sahiptir. Uygulama ne kadar iyi olursa olsun doğru bir görsel anlatımla desteklenmediği ve tanıtılmadığı durumda potansiyeline ulaşamaz. 2D animasyon tanıtımı ile görsel açıdan potansiyeline ulaşması sağlanır.

Uygulama Özelliklerini Basit ve Çarpıcı Aktarma

Bir uygulamanın hangi özelliklere sahip olduğunu, kullanımdaki benzersiz özelliklerini uygulamayı indirerek kullanacak olanlar ilk etapta karmaşık olabilir. 2D tanıtım animasyonu ile tanıtılan uygulamaların işleyişi hakkında verilen net ve anlaşılır bilgiler sayesinde bu aşamada uygulamanın kullanımı da kolay olarak görülebilmektedir. Kullanıcı deneyiminin yüksek olması sayesinde indirmeye teşvik eden iki boyutlu animasyon videoları çarpıcı bir bilgi aktarımını oluşturur.

Uygulama için 2D Animasyon ile Viral Etkisi Oluşturma

Uygulama tanıtımını 2D animasyon videolar ile yapmak uygulama için viral etkisi yaratabilir. Duygusal olarak animasyonu izleyenlerle bağ kurabilme niteliğini taşıyarak etkileşim oranını en üst düzeye taşır. Kişisel olarak uygulamada aradığını bulabileceğini düşünen potansiyel kullanıcı, 2D animasyon ile tanıtılan bir uygulamayı tercih edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşım Potansiyeli

2D animasyon videoları izleyen hedef kitlenin sosyal medyada paylaşım potansiyeli yüksektir. Rekabette öne çıkmak için kısa ve öz iletişim önemli olduğundan dolayı uygulama kimliğini en iyi tanıtan animasyonların sosyal medya paylaşım oranları da yüksektir. Uygulamanızı hedef kitlenizle buluşturmak için 2D animasyon videolarının gücünü profesyonel 2D animasyon tanıtım hizmeti alarak kullanabilirsiniz.

Düşük Maliyetle Uygulama Tanıtımı için 2D Animasyon Videoları

Düşük maliyetlerle dijital pazarlamayı maksimum dönüşüm oranına taşımak için kullanılabilecek yöntem olması nedeniyle, ister bireysel isterse de markanın bir uygulaması için 2D animasyon videoları bütçe dostudur. Maliyet oranlarının uygulamanın tanıtımı için düşürülmesi beraberinde uygulamanın ar-ge çalışmalarına daha fazla bütçe ayırabilmeye yardımcı olur. Uygulamanın kurumsal ya da bireysel olması fark etmeksizin en iyi fiyat oranlarını sunan video ajansı Vidyocunuz profesyonel uygulamanın bir kimlik kazanmasında etkindir.