GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2016 09:27   Güncelleme : 26-04-2016 09:27

Sağanak Yağış Ve Fırtına Uyarısı Geldi

Meteoroloji özellikle Marmara'nın batısı ve İstanbul'un Avrupa yakasına uyarı yaptı. Bu bölgelerde bugün içinde sağanak yağış ve kuvvetli fırtına bekleniyor. Ayrıca Akdeniz'in bazı bölgelerine de sel uyarısı yapıldı.

Sağanak Yağış Ve Fırtına Uyarısı Geldi

Meteoroloji'den bugün bazı uyarılar geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklamasında, Marmara bölgesinin batısına, İstanbul'un Avrupa yakasına ve Batı Akdenizin içkesimlerine kuvvetli yağışlar için uyarı yaptı. Bu bölgelere sağnak yağış, kuvvetli fırtına ve sel uyarısında bulundu.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise şu sözler yer alıyor: ''Günün sabah saatlerinden itibaren Marmara'nın batısında Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, ve Bursa çevrelerinde ayrıca İstanbul'un Avrupa yakasında, gök gürültülü sağanak yağış ve yer yer kuvvetli fırtına görülmesi bekleniyor.

 

Diğer kısımlarda ise, günün sabah ve öğle saatlerinde Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde yer alan Isparta, Antalya, Burdur ve Muğlanın doğu kesimlerinde, Denizli ilinin güney bölgelerinde ve Konya'nında güneybatı kesimlerinde kuvvetli olması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı''. 


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşları ani sel basınları ve sağanak yağışlara karşı tedbirli olmaları için uyardı.