Dolar güne yüksek başladı! İşte son durum

Cuma gecesi Moody's'in Türkiye'nin notunu düşürmesiyle dolar/TL'de 5.90 üzerini görüldü. Dolar güne 5.9180 TL, euro ise 6.64 TL'den başladı. İşte saat 12.00 itibariyle son rakamlar.

Dolar güne yüksek başladı! İşte son durum
Dolar güne yüksek başladı! İşte son durum cihan


Güne 5.91'den başlayan dolar kuru öğle saatlerine doğru inişe geçti. Gün ortasında kur 5.88'e kadar geldi. 

Saat 12.00 itibariyle rakamlar şöyle:17 haziran haftasında piyasalarda yoğun bir haber ve veri akışı var. Türkiye'de bugün çeyreklik işsizlik rakamları ve bütçe dengesi açıklandı. Dışarıda ise Avrupa Merkez Bankası Draghi'nin konuşması var.

PMI verileri

Çarşamba ise Merkez Bankası PPK toplantı notlarını yayımlayacak. Haftanın merakla beklenen gündemi ise piyasaların faiz indirimi fiyatladığı Fed toplantısı olacak. Perşembe günü de Japon Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak ve ABD işsizlik başvuruları belli olacak. Haftanın son gününde ise Avrupa genelinde ve ABD'De satın alma müdürleri endeksi (PMI) verileri açıklanacak.

TÜİK'in perakende satış verileri açıklanacak

Bütçe dengesi açıklanacak. Dışarıda ise Avrupa Merkez Bankası Draghi'nin konuşması var.

Salı günü ise ekonomik canlılık için öncü göstergelerden olan perakende satış verileri TÜİK tarafından duyurulacak. Aynı gün dış piyasada euro bölgesi enflasyon verileri, Draghi ve BoE Başkanı Carney'nin konuşması, ABD inşaat izinleri izleniyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500