PKK Operasyonlarının Olduğu Bölgeler Yeniden İnşa Edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir'de yaptığı konuşmada operasyon bölgelerine değindi. Bögelerde yaşanan yıkımların düzeleceğini ve buralarda TOKİ ile yeniden yapılandırma yapılacağını söyledi.

PKK Operasyonlarının Olduğu Bölgeler Yeniden İnşa Edilecek
PKK Operasyonlarının Olduğu Bölgeler Yeniden İnşa EdilecekTahir Yavuz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir'de olan Ahilik kutlamalarında yer aldı. Bulunduğu yerde konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan daha çok operasyon bölgelerine değindi. Operasyon bölgelerinde yaşanan yıkımlar, çoğu ailenin bölgeden göç etmesine neden oldu. Ayrıca bir çok aileninde yaşayacak yeri kalmadı. Konuyla alakalı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İlçeler tamamen boşaltıldı. Bölge yeniden inşa edilecek. Tamamen yep yeni olacak. Atık su kanalları ile, doğalgaz hatları ile içme su kanallarıyla tamamen yeniden inşa edeceğiz. Bu sırada TOKİ ile çalışma gerçekleştirerek çok hızlı bir şekilde yeni evler yapılacak ve kardeşlerimizi buralarda iskan edeceğiz'' şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca kimseyi sıkıntıya sokmayacağından bahsetti.Türkiye'nin, Suriye ve Irak'tan gelen 3 Milyon insana ev sahipliği yaptığını bununla birlikte ne kadar onurlu ve yardımsever millet olduğunun altını çizdi. Erdoğan, ''Dış ülkelerden gelen mültecilere avrupa ülkeleri kapılarını kapattı. Tel örgülerini çekti. Çünkü onların içlerinde merhamet duygusu kalmamış. İçlerinde şefkat kalmamış. Merhamet medeniyetlerinin mensupları biziz. Farkımız bu ve hepte bu olacak'' sözlerinide konuşmasına ekledi.

 

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!