betgram betgram

Süleyman Soylu Habertürk'te soruları cevaplıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'un seçim sonuçlarını kendisinin de merak ettiğini söyleyerek İstanbul'un verece kararın Türkiye'ye istikamet çizeceğini söyledi.

Süleyman Soylu Habertürk'te soruları cevaplıyor
Süleyman Soylu Habertürk'te soruları cevaplıyor cihan


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'un 23 Haziran'da ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya olduğunu ve karar vereceğini söyledi. 31 Mart'ta Türkiye'nin AK Parti'ye bir istikamet çizdiğini ifade eden Soylu, Cumhur İttifakı'nın aldığı oy oranının büyük bir başarı olduğunu kaydetti.

Süleyman Soylu, Habertürk'te Veyis Ateş'in sorularını cevaplıyor. 23 Haziran'daki seçimlerin İstanbul için önemli bir karar süreci olduğunu söyleyen Soylu, İstanbul seçimleriyle Türkiye'nin istiklal çizgisine takoz koymaya çalışıldığını ileri sürdü.

İşte Soylu'nun açıklamalarından bazı satır başları:

"Eğer gördüklerimizi söyleyemeyeceksek, ifade edemeyeceksek olmaz.

İstanbul sadece bir şehir değil medeniyettir. İstanbul şu anda önemli bir sorumluluk içerisinde.

İstanbul belki tarihinde ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya. İlk kez böyle bir sorumluluk yaşayacak. İstanbul bir karar verecek. 

Yüzde 52 cumhur ittifakının aldığı tarihi bir başarıdır. Türkiye AK Parti'ye bir istikamet çizdi. Diyor ki sen yoluna devam et. Senin temel politikalarını beğeniyorum. S-400 politikanı beğeniyorum. Buna devam et. Türkiye bunu söyledi. Şimdi merak ediyorum İstanbul buna ne söyleyecek. İnanın merak ediyorum.

Türkiye'nin istiklal çizgisine takoz koymaya çalışıyorlar.

Sadece İstanbul kaybetmez. İstanbul sadece bir ticaret merkezi değildir. İstanbul sadece herkesin nefeslenebileceği bir şehir değildir. İstanbul bu coğrafyanın kalbidir.

İstanbul'un bu ruhunu kalkıp Gezi'ye döndüremezsiniz. 

"İstanbul'u iki üç kat daha fazla tehlike bekliyor"

Nurettin Sözen iyi bir adam orada. Solcu bir takım kalıp düşüncelere sahip ama İstanbul perişan oldu. Buradaki tehlike Nurettin Sözen'in tehlikesinden iki üç kat daha fazla. Neden? Burada İstanbul'u marjinal bir gruba teslim etmek istiyorlar. Çok karmaşık bir marjinal gruba emanet etmek istiyorlar İstanbul'u! FETÖ'nün içerisinde olduğu, Kandil'in içinde PKK'nın içinde olduğu LGBT'nin içerisinde olduğu Gezi Olayları'nın içerisinde olduğu ve CHP'nin içerisinde olduğu tüm karmaşık grupların içerisinde olduğu bir gruba emanet etmek istiyorlar.

İstanbul'un bunu kaldıramayacağını düşünüyorum. Kaldıramaz da... Bu grup İstanbul'u tahrip edecek. İstanbul'un tahribi sadece zaman kaybı değil. Farklı adımlar atmak isteyeceklerini düşünüyorum. İstanbul güçlü bir şehirdir. Onun için ben de çok merak ediyorum ne karar verecek İstanbul."Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi