BİLİM - TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 20-06-2019 11:00   Güncelleme : 20-06-2019 11:00

Netflix Japonya belgeseliyle Game of Thrones'u alt edecek

Fiyatlarına zam yaparak tepki çeken Netflix, paranın hakkını verebilmek için Japonya'da geçen bir belgeseli izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Netflix Japonya belgeseliyle Game of Thrones'u alt edecek


Son yılların popüler dizi ve film izleme sitesi Netflix, orijinal yapımlarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu sefer yeni bir belgesel yayınlayacak olan Netflix, Feodal Japonya’da drama ve savaş ağırlıklı konuları ele alacak.

Age of Samurai: Battle for Japan ismiyle gelecek olan bu belgeselin, adeta Japonya'nın Game of Thrones dizisi olması bekleniyor. Netflix son zamanlarda, Uzakdoğu ülkelerinden çıkan yapımlara ağırlık veriyordu. Bu belgesel ile birlikte, Uzakdoğu yapımlarının ağırlığı bir miktar daha arttı.

Ortak yapım olacak
Bu belgeselin Blue Ant Media ve Smithsonian Canada ortak yapımı olacağı kesinleşti.

samuray

Konusu ne olacak?
Belgeselde kabaca Japon feodal krallıklarının savaşları anlatılacak. Bu savaşlarda herkesin tek amacı Japonya'nın tamamına hakim olmak. Ancak bu yalnızca savaşla değil, aynı zamanda türlü taht oyunları ile gerçekleştirilebilecek.

Date Masamune görünecek
Tek Gözlü Ejderha olarak bilinen ve ünlü bir samuray olan Date Masamune, burada ana karakterlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkacak. Japonya'nın üç kurucusu ile birlikte savaşan bu Samuray, zaferlerde en çok payı olan kişiler arasında yer alıyor.