İşte Vezneciler Saldırısındaki Güncel Gelişmeler

Vezneciler'de meydana gelen saldırıda, saldırı gününden beri soruşturmalar devam ediyor. Bombalı saldırıda 12 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 6'sı serbest bırakılırken diğer 6'sı adliyeye sevk edildi.

İşte Vezneciler Saldırısındaki Güncel Gelişmeler
İşte Vezneciler Saldırısındaki Güncel GelişmelerTahir Yavuz

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Vezneciler'de bombalı saldırı meydana gelmişti. Saldırı gününden beri detaylı soruşturma sürmektedir. Bombalı saldırıda bugün 12 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şüphelilerin soruşturulmalarının ardından 6'sı serbest bırakılırken diğer 6'sı adliyeye sevk edildi. İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen şüpheliler burada mahkemeye çıkarılacaklar.

Terörle mücadele ekipleri toplamda 11 kişinin öldüğü bombalı saldırıya neden olanları bulmak için heryeri didik didik araştırıyor. Saldırıda hayatını kaybedenlerin 6'sı polis 5 taneside sivildi.

Öncesinde, canlı bomba olan kadını yönlendiren erkek teröristin kimliği belirlendi. Bu teröristin siirt nüfusuna kayıtlı olduğu bilinirken İstanbul doğumlu olduğu ve burada yaşadığıda kayıtlara alındı. Ayrıca bu kişinin 3 yıl kadar önce örgüt suçları yüzünden hapse girdiği sonradan ise serbest bırakıldığı belirtildi. Örgütün ise bu bombacı ile sadece bombalama eylemleri için irtibata geçtiği belirlendi.

Araç ile gerçekleştirilen bombalı saldırı sabah 08.00 saatlerinde gerçekleşmişti. Otoparka aracını park eden canlı bomba, park görevlisinin ''Park halindemi kalacak araç yoksa çıkaca mısınız?'' sorusuna ''Çıkıyorum'' diye cevap verdi. Sonrasında aracını birazcık dışarı çıkarttı ardından zamanını bekleyip kendisini patlattığı açıklamalara eklendi.

 

TAHİR YAVUZ
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!