AB: Türkiye Çok Güvenilir Bir Ülke

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı olan Donald Tusk yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor ancak güvenilir bir ülke olduğunu vurguladı.

AB: Türkiye Çok Güvenilir Bir Ülke
AB: Türkiye Çok Güvenilir Bir ÜlkeTahir Yavuz

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı olan Donald Tusk Türkiye ile ilgili olarak çarpıcı konuşmalar yaptı. Konuşmalarında, Türkiye'nin zor bir ülke olduğunu ayrıca zor zamanlar geçirdiğini belirtti. Sonrasında ise sözlerine çok güvenilir bir ülke olduğunu ekledi.

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk Türkiye ile ilgili olarak yaptığı röportajda, ''Türkiye bölgede yer alan en güvenilir ülke. Bu sıralar çok zor zamanlar geçiriyor. Her hafta terör saldırısı oluyor ve en önemlisi Suriye ve Irak ülkeleri ile güvensiz sınırları var. İki milyondan fazla sığınmacıyı bünyesinde tutuyor'' sözlerini Alman Bild gazetesine iletti.

Donald Tusk'a Türkiye ile ilgili olarak birçok soru iletildi. Bunlardan birisi Türkler'in ne zaman vize muafiyeti alacağı oldu. Tusk'un bu soruya cevabı ise ''İstisnasız bütün kriterleri yerine getirdiğinde'' oldu. AB Konsey Başkanı ayrıca Türkiye'nin mevcut durumda AB üyesi olmayacağını da sözlerine ekledi.

 

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!